Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2022

Νίκη για το Ασήμι σε ένα ματς που κρίθηκε στο πρώτο μέρος!

Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022 18:14 Γράφτηκε από

Το πρώτο ημίχρονο τα είχε όλα με πέντε γκολ και νικητή το Ασήμι

Μετά από ένα φοβερό πρώτο μέρος και από τις δύο ομάδες το Ασήμι κατάφερε να πάει προηγούμενο στην ανάπαυλα με σκορ 2-3 και στην συνέχεια διαχειρίζοντας το υπέρ του σκορ κατάφερε να φτάσει στο τρίποντο.

Το Ασήμι ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6’ με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Έντι Τζαφέρι!

Η απάντηση για τους γηπεδούχους ήρθε άμεσα με τον Στρατήγη στο 10' να φέρνει το ματς στα ίσα.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Σκουλούδης έκανε την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι παρ' όλα αυτά δεν το έβαλαν κάτω και πριν το ημίχρονο έκαναν το 2-2 με τον Χατζηκωνσταντίνου στο 40'!

Στο πρώτο ημίχρονο που τα είχε όλα δεν έλειψε ούτε η δεύτερη ανατροπή καθώς οι Ασίτες πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Χατζάκη στο 45' με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να είναι το 2-3!

Στην επανάληψη παρά την προσπάθεια του ΟΦΑΜ για την ισοφάριση και των φιλοξενούμενων για να καθαρίσουν το παιχνίδι δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 2-3 να μείνει μέχρι το τέλος και το Ασήμι να πανηγυρίσει μία σημαντική νίκη εν όψει συνέχειας του πρωταθλήματος.

ΟΦΑΜ: Στρατήγης Π., Σκουλούδης, Ανταλουδάκης (43' Δαμιανάκης), Γιαννόπουλος, Παπουτσάκης (85' Πανταζής), Στρατηγάκης (45' Ανδριανάκης), Γενιτσαρίδης, Νικηφόρος, Στρατήγης Α., Αεράκης, Τσαμπουράκης

Ασήμι: Ντάγκινης, Σφακιανάκης, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Α.Π., Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Α.Γ., Ανδρεαδάκης, Γιαννουλάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Χατζάκης, Έντι