Τετάρτη, 10 Αυγούστου 2022

Από ένα ημίχρονο Άγιος Δημήτριος και Φαιστός και ισοπαλία στον Κρουσώνα (2-2)

Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 20:33 Γράφτηκε από

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στον Κρουσώνα εκεί όπου Άγιος Δημήτριος και Φαιστός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 και ολοκλήρωσαν την πορεία του την φετινή χρονιά.

Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες με τον Λουλεμέα να δίνει προβάδισμα στον Άγιο Δημήτριο στο 15' από την "άσπρη βούλα".

Στο 35' οι γηπεδούχοι έκαναν τα τέρματα τους δύο, όταν ο Μιχελακάκης νίκησε με σουτ μέσα από την περιοχή τον Γρηγοράκη.

Στο δεύτερο μέρος η Φαιστός κατάφερε να ισορροπήσει και μάλιστα με την έναρξη της επανάληψης, με τον Πολυχρονάκη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Φραγκιαδάκη από εκτέλεση φάουλ στο 50'.

Ωστόσο δεν άργησε να έρθει και το 2-2 από τους παίκτες του Γιάννη Νικολιδάκη, που για ένα ακόμα παιχνίδι δεν άφησαν τον αντίπαλο να επιβληθεί, φτάνοντας στην ισοφάριση με το σουτ του Παπαδάκη στη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού για να διαμορφώσει και το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι χαμένες ευκαιρίες είχαν και οι δύο ομάδες. Ο Άγιος Δημήτριος σπατάλησε πολλές φάσεις με πρωταγωνιστές τους Μιχελακάκη, Χαριστάκη, Λουλεμέα και Πεδιώτη ενώ από την άλλη οι παίκτες της Φαιστού, Πολυχρονάκης, Γρηγοράκη και Ντισπυράκης δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα τρίτο γκολ.

Άγιος Δημήτριος: Παπαδάκης, Κορνάρος, Σαλούστρος, Μπεζάνι, Μιχελουδάκης, Μιχαηλίδης, Κούπε, Λουλεμέα, Μιχελακάκης, Πεδιώτης(60 Χαριστάκης), Γκαγκάκης, (60 Λεμονάκης)

Φαιστός: Γρηγόρακης, Ρουκουνάκης, Παπαδάκης Σ, Κιουμουρτζάκης Ν (35' Νικηφοράκης), Καρταλιανάκης , Παπαδάκης Α, Πολυχρονάκης Γ, Φρακιαδάκης Μ (65' Άλλα) , Ντισπυράκης (65' Κιόσα) , Γρηγόρακης Γ (90 Παπαδάκη Γ') , Νικολιδάκης Α (46' Παπαδάκης Γ')