Τρίτη, 06 Δεκεμβρίου 2022

Έκανε τη διαφορά στην επανάληψη η Κ19 του ΟΦΗ, 5-1 τη Βόνη

Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 19:34 Γράφτηκε από

ΟΦΗ Κ19 και Βόνη αναμετρήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Οι ομάδες των Μανώλη Πατεμτζή και Απόστολου Παπακώστα έδωσαν φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους, με εκείνη του πρώτου να επικρατεί χάρη στην πολύ καλή εμφάνιση της στο δεύτερο μέρος με 5-1.

Παρά το καλό ξεκίνημα της Βόνης και τις δύο καλές ευκαιρίες με τον Παπακώστα, η Κ19 του ΟΦΗ ήταν εκείνη που ευτύχησε να προηγηθεί.

Συγκεκριμένα ο Γκιαουράκης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους για το 1-0 στο 20ο λεπτό.

Στο 40' ωστόσο ήρθε η απάντηση από την Βόνη καθώς ο Κόκκινος με εκπληκτικό σουτ έφερε το ματς ίσια για το 1-1.

Στην επανάληψη, η Κ19 του ΟΦΗ παρουσιάστηκε αλλαγμένη στον αγωνιστικό χώρο και με τον νεοεισελθόντα Φανουράκη πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ.

Η καλή εικόνα των γηπεδούχων συνεχίστηκε με ένα τρίτο τέρμα, με τον επίσης νεοεισελθόντα Ζαχαριουδάκη να γράφει λίγα λεπτά αργότερα το 3-1.

Στο 60' ήταν η σειρά του Φαϊτάκη να σκοράρει γράφοντας το 4-1 για τον Όμιλο.

Εμφανής η διαφορά δυνάμεων με τα πιτσιρίκια του ΟΦΗ να βγάζουν περισσότερα τρεξίματα στο β ημίχρονο, με μία ακόμη αλλαγή του κόουτς Πατεμτζή, ο Μάρα για το 5-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

ΟΦΗ Κ19: Καλαφάτης, Χνάρης, Χότζα, Σαλούστρος, Ρολάκης, Φαϊτακης, Αδαμάκης, Καρανδινός, Γεωργαλής, Γκιαουράκης, Μακράκης

Βόνη: Λάμπρου, Γελαδάς, Χατζησεβαστός, Ανυφαντάκης, Αλεξίου, Καλαϊτζάκης, Σταυρακάκης, Ζερβάκης, Παπακώστας, Κόκκινος, Τσουγκράνης