Τετάρτη, 10 Αυγούστου 2022

«Τεσσάρα» και νίκη για τον ΠΑΟΚρουσώνα κόντρα στην Βόνη

Σάββατο, 12 Μαρτίου 2022 18:17 Γράφτηκε από

Νίκησε και ανέβηκε τέταρτος ο ΠΑΟΚρουσώνα

Ο ΠΑΟΚρουσώνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5’ άνοιξε το σκορ με σουτ του Καλαϊτζάκη.

Αυτό ήταν και το γκολ που χώριζε τις δύο ομάδες στο ημίχρονο καθώς παρ’ ότι οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι δεν κατάφεραν να πετύχουν άλλο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Σκούφος έκανε το 0-2, ενώ πριν καλά - καλά κοπάσουν τα πανηγύρια για το δεύτερο τέρμα, ήρθε και το τρίτο από την άσπρη βούλα με τον Ανωγειανάκη στο 63’.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Παπακώστας μείωσε για την Βόνη σε 1-3, όμως με μία ακόμη εύστοχη εκτέλεση του Ανωγειανάκη, η ομάδα του Κρουσώνα κλείδωσε τη νίκη της στο 75’.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Βόνη στο 90’ ήταν να μειώσει σε 2-4 με τον Μυρωδιά.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι το παιχνίδι στιγμάτισε ο σοβαρός τραυματισμός του Ζαρκαδούλα στις καθυστερήσεις (δείτε λεπτομέρειες εδώ).

Συνθέσεις

Βόνη: Μποστάν, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Χατζησεβαστός, Γελαδάς, Βλάχος, Ανυφαντάκης, Καλαϊτζάκης, Παπακώστας, Καλογερίδης, Μυρωδιάς

ΠΑΟΚρουσώνα: Γεωργίου, Λιοδάκης, Σηφάκης, Πήλιος, Καλαϊτζάκης, Σκούφος, Ανωγειανάκης, Μπαμπουλάκης, Σακλαμάκης, Παπαδιός, Μαγάκης