Δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και "διπλό" στα Μάλια για τις Ασίτες!

Κυριακή, 10 Απριλίου 2022 19:10 Γράφτηκε από

Με δύο γκολ στο πρώτο μέρος πήρε τη νίκη η ομάδα των Ασιτών

Στο πρώτο τριαντάλεπτο δεν είδαμε κάποια μεγάλη στιγμή για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα η ισορροπία να διατηρείται μεταξύ των δύο πλευρών.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού οι Ασίτες κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με τον Κοζορώνη Δ. με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή!

Σαν να μην έφτανε αυτό δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με πλασέ του Περογαμβράκη και έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-2, που τους έδινε μαξιλαράκι ασφαλείας εν όψει του δεύτερου μέρους!

Από πλευράς ΠΑΝΟΜ ο Αντεμισάρης απείλησε στο 35' και ενώ το σκορ ήταν στο 0-1, όμως το σουτ του μέσα από την μεγάλη περιοχή κατέληξε άουτ.

Στην επανάληψη παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δεν άλλαξε κάτι με τις Ασίτες να διαχειρίζονται το υπέρ τους 0-2 και τον ΠΑΝΟΜ να μην καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα για να αλλάξει την ροή του ματς με το 0-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΟΜ: Μήτρου, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Νικόλλι, Μπορμπουδάκης, Παπαδάκης, Δρίτσας, Κατσούλης, Καουκάκης, Περογαμβράκης, Αντεμισάρης

Ασίτες: Γκόγκος, Κοπιδάκης, Κοζορώνης Δ., Δαργαντής, Ρουμπάκης Κ., Περογαμβράκης, Λιανδράκης, Γιαννακόπουλος, Κοτζαδάκης, Ρουμπάκης Ε., Κοζορώνης Ν.