Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2022

Μεγάλη πρόκριση στην παράταση για τις Ασίτες!

Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022 17:48 Γράφτηκε από

Με δύο γκολ στην παράταση οι Ασίτες πανηγύρισαν μία σπουδαία πρόκριση στην έδρα του ΠΑΝΟΜ

Χάρις στα γκολ των Γιαννακόπουλου (2) και Κώστα Ρουμπάκη οι Ασίτες πήραν την πρόκριση στα Μάλια με σκορ 1-3 κόντρα στον ΠΑΝΟΜ στην παράταση.

Στο 20’ οι Ασίτες κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Γιαννακόπουλο, 0-1!

Πέραν του γκολ είδαμε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος με Δρίτσα και Καουκάκη για τον ΠΑΝΟΜ και Κοτζαδάκη, Γιαννακόπουλο και Κοζορώνη από πλευράς Ασιτών με το 0-1 να

μένει όμως μέχρι το τέλος.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Τζιράκη, που όπως αποδείχθηκε ήταν και η προειδοποίηση καθώς στο 72' ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με την απίθανη εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη, 1-1!

Τρία λεπτά μετά το γκολ ο ΠΑΝΟΜ έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Καπετανάκης.

Στο τελευταίο τέταρτο της κανονικής διάρκειας παρά την αριθμητική ανισορροπία δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στην παράταση.

Εκεί οι Ασίτες κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το πλεονέκτημα που είχαν και να πετύχουν δύο τέρματα με τον Κώστα Ρουμπάκη στο 100' και τον Γιαννοκόπουλο στο 115' με αποτέλεσμα να κερδίσουν 1-3 και να πάρουν μία σημαντική πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ κόντρα σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, όπως είναι ο ΠΑΝΟΜ.

ΠΑΝΟΜ: Κανέτακης, Πετσάλακης (30' Κουτούλας - 87' Δαριβιανάκης), Παρθενιάδης, Κατσούλης (85' Συσκάκης), Μαυρίδης, Καπετανάκης, Δρίτσας, Νικολί, Παπαδάκης, Τζιράκης

Ασίτες: Γκόγκος, Μανουσάκης, Κοπιδάκης, Ζαχαριουδάκης, Κοζωρόνης Δ., Σταματάκης, Αναστασάκης Δ., Ρουμπάκης Κ., Αποστολάκης Γ., Κοτζαδάκης, Γιαννακόπουλος