Δευτέρα, 30 Νοεμβρίου 2020

Σ. Ξυπάκης: «Νιώθω και εγώ νικητής για την προσπάθεια μας»

Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020 19:45 Γράφτηκε από τον
Ο Σπύρος Ξυπάκης Ο Σπύρος Ξυπάκης

Δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση η Γαρίπα καθώς ηττήθηκε με 3-2 από την Θέρισσο για την πρώτη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Μετά την ολοκλήρωση ενός ομολογουμένως τρομερού αγώνα, ο Σπύρος Ξυπάκης μίλησε στο Prismasport.gr.

Ο έμπειρος τεχνικός της Γαρίπας αναφέρθηκε στο αμφίρροπο παιχνίδι για το Κύπελλο ΕΠΣΗ τονίζοντας πως ήταν ένα θεαματικό παιχνίδι ενώ αναφέρθηκε και στην φάση του 117ου λεπτού που έκρινε την έκβαση και την πρόκριση.

Πιο αναλυτικά:

«Έγινε ένα πολύ καλό και θεαματικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ισάξιες και καλές ομάδες.

Για εμένα την πρόκριση την πήρε η Θέρισσος αλλά νιώθω και εγώ νικητής από την προσπάθεια αυτής της νέας ομάδας. Όσο για το πέναλτι που έκρινε την πρόκριση στο 117 λεπτό και αφού ο διαιτητής είχε δώσει επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα μας, με υπόδειξη του βοηθού το έκανε πέναλτι.

Περιμένω να το δω αν έχει δίκιο ο βοηθός. Τότε θα του πω μπράβο για την πρωτοβουλία του».