Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου 2021

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για την Αγία Βαρβάρα

Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2019 19:59 Γράφτηκε από τον

Επιστροφή στις νίκες για την Αγία Βαρβάρα "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" που επικράτησε με 2-1 του Λίντο για την 8η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Φιολιτάκη μπήκαν αποφασισμένοι και γρήγορα ανέτρεψαν το εις βάρος τους 0-1.

Το σκορ για το Λίντο άνοιξε στο 46ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Χριστοφής, σκορ ημιχρόνου.

Στο 62ο λεπτό ο Ψαράκης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του.

Ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κοζορώνης με πλασέ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 2-1, για τους πράσινους.

Να σημειώσουμε πως η Αγία Βαρβάρα "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" είχε δύο δοκάρια, στο 37' με τον Γαρεφαλάκη και στο 63' με τον Κουρέλη.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Γκιώνης (70' λτ. Νινιράκης Γ.), Γαρεφαλάκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Κουρέλης, Ψαράκης, Νινιράκης Μ. (55' Αποδουλιανάκης), Κοζορώνης (90' Πλατανίτης), Πρίφτης

ΛΙΝΤΟ: Καργάκης, Δροσάτος, Διακάκης (20΄' λτ. Μαρκατάτος), Παχάκης, Χριστοφής, Μηλιαράκης (60' λτ. Νικηφόρος), Λιανέρης, Νικολάου, Κομνηνός (55' Παπαδάκης Ν.), Βουιδάσκης , Τσαφαντάκης (70' Σκουτέλης)