Σάββατο, 23 Ιανουαρίου 2021

Γ. Φιολιτάκης: «Θα δουλέψουμε πάνω στα λάθη μας»

Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου 2019 14:55 Γράφτηκε από τον

Ίσοπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Αγία Βαρβάρα "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" κόντρα στον ΕΓΟΗ για την 7η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο προπονητής της ομάδας Γιώργος Φιολιτάκης στο πλαίσιο της αναμέτρησης έκανε δηλώσεις στο Prismasport.gr,

Ο έμπειρος τεχνικός, στάθηκε στην δουλειά που θα πρέπει να πραγματοποιήσουν στην πορεία της χρονιάς και πως θα δουλέψουν σκληρά πάνω στα λάθη τους.

Πιο αναλυτικά:

"Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να έχουμε αποφύγει αυτά τα δύο γκολ που δεχθήκαμε. Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν άναρχος, στα πρώτα λεπτά μας πίεσε ο ΕΓΟΗ ενώ στο τέλος πιέσαμε πολύ για να πάρουμε την νίκη.

Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα δεν μας ικανοποιεί. Πληρώσαμε δυο λάθη που κάναμε στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο δεν μπήκαμε όπως έπρεπε και μας απείλησε ο αντίπαλος. Στο τελευταίο 20' λέπτο στο τέλος πιέσαμε πολύ άλλα δεν ήρθε το γκολ.

θα δουλέψουμε πάνω στις αδυναμίες και τα λάθη που κάναμε σήμερα την επόμενη Κυριακή θα είμαστε καλύτεροι".