Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2021

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Αγία Βαρβάρα!

Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019 19:23 Γράφτηκε από τον

«Έσπασε» το ρόδι η Αγία Βαρβάρα μετά και την επικράτηση με 2-0 επί του Κεραυνού για την 3η στροφή της Α1 ΕΠΣΗ πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη.

Μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών καθάρισαν οι παίκτες του Γιώργου Φιολιτάκη, έχοντας και ευκαιρίες νωρίτερα με τους Πρίφτη, Χασουράκη και Κοζορώνη.

Ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος, βέβαια, δεν άφησε καμία από τις δύο ομάδες να παίξει καλό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο μέρος και το 55ο λεπτό ο Κοζορώνης με σουτ από πλάγια θέση έγραψε το 1-0 για τους πράσινους.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 65’ ο Γαρεφαλάκης με παρόμοιο τρόπο και σουτ από πλάγια θέση σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Πολύ καλή στιγμή για τον Κεραυνό είχε στο 15ο λεπτό ο Ξυλούρης, με τους νεαρού Ατσαλενιώτες να έχουν εκ νέου πολύ καλή παρουσία.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Καρλής, Γκιώνης (72’ Νινιράκης Γ.), Γαρεφαλάκης, Ψαράκης, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Κοζορώνης (72’ Σχοιναράκης Ν,), Σχοιναράκης Ζ., Μανωλακάκης (90’ Νινιράκης Μ.), Χασουράκης (65’ Πιττάκης), Πρίφτης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης, Σταυρακάκης, Σταματάκης (60’ Σπαθαράκης), Παπαδάκης, Εργαζάκης, Ένο, Σαπροβαλάκης (70’ Κυπραίος), Ανδρουλάκης (80’ Παπαγγελής), Ξυλούρης, Λίλος, Τσιμηνικάκης (55’ Σωμαράκης)