Λ. Ρουσάκης: «Να συνεχίσουμε την προσπάθεια ώστε να κάνουμε χαρούμενο τον κόσμο του Αρκαλοχωρίου»

Δευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2020 22:01 Γράφτηκε από τον
Ο Λευτέρης Ρουσάκης Ο Λευτέρης Ρουσάκης

Δύο πρόσωπα παρουσίασε ο ΟΦΑ στην εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟ Κρουσώνα με 1-2.

Οι πράσινοι στο πρώτο μέρος δεν ήταν καλοί, αντίθετα στην επανάληψη ανέβασαν κατά πολύ την απόδοση τους.

Λίγο μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ο προπονητής της ομάδας του Αρκαλοχωρίου, Λευτέρης Ρουσάκης μίλησε στο Prismasport.gr.

Ο τεχνικός του ΟΦΑ, ανέφερε:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο που είναι φαβορί για το πρωτάθλημα.

Θεωρώ πως δεν μπήκαμε καθόλου καλά στον αγωνιστικό χώρο και για ένα ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος οπότε και δίκαια προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο.

Από εκεί και πέρα θεωρώ πως στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλύτερη τακτική παρουσία απέναντι στον αντίπαλο. Σκοράραμε προσπαθήσαμε να γίνουμε επικίνδυνοι με κάποιες αντεπιθέσεις και με κύριο εκφραστή τον Φρόκκου θα μπορούσαμε στο τέλος να πάρουμε κάτι παραπάνω ίσως και τον βαθμό της ισοπαλίας.

Από εκεί και πέρα κοιτάζουμε την δύσκολη συνέχεια σε ένα δύσκολο παιχνίδι με την Γόρτυνα. Να ευχηθώ στην ομάδα του ΠΑΟΚ καλή συνέχεια, να πετύχει τους στόχους της και σε εμάς να συνεχίσουμε την προσπάθεια να κάνουμε χαρούμενο τον κόσμο του Αρκαλοχωρίου».