Δευτέρα, 01 Μαρτίου 2021

Κάτι κουρασμένα παλικάρια διέσυραν τη φανέλα του ΟΦΗ στο Βόλο (2-0)

Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2021 17:16 Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιώντας μια τραγική εμφάνιση ακόμα χειρότερη και από αυτή με τον ΠΑΟΚ ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 2-0 από τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος και πλέον ψάχνει σε δύο εβδομάδες ένα αγωνιστικό θαύμα απέναντι στην ομάδα της Μαγνησίας για να προχωρήσει στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς κάτι αξιόλογο στις δύο εστίες αλλά με την έναρξη του δευτέρου μέρους η είσοδος του Μπαρτόλο στο ματς έκανε άνω κάτω την χάρτινη άμυνα του ΟΦΗ με τον Γ. Σίμο να χάνει ακόμη μια μάχη πάγκου από τον Άνχελ Λόπεθ που δεν έκατσε ούτε λεπτό στον πάγκο του σε αντίθεση με τον προπονητη του ΟΦΗ που είχε μια νωθρή εικόνα καθ΄όλη την διάρκεια του ματς την οποία φαίνεται ότι πέρασε και στους παίκτες του στο δεύτερο μέρος.

Ο Βόλος έκανε ότι ήθελε την άμυνα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο και αφού προειδοποίησε με την κεφαλιά του Γκρίλο στο 47΄στη συνέχεια στο 52΄κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το εκπληκτικό σε ενέργεια και εκτέλεση γκολ που προήλθε από το σουτ του Μαρτίνεζ έξω από την περιοχή.

Ο ΟΦΗ όχι μόνο δεν αντέδρασε στο γκολ του Βόλου αλλά παίζοντας ένα άναρχο παιχνίδι χωρίς αρχή και τέλος έδωσε την ευκαιρία στο Βόλο να σημειώσει και δεύτερο γκολ στο 85΄με κοντινή προβολή του Μήτογλου , αφού νωρίτερα στο 81΄ο Δουβίκας είχε χάσει απίστευτη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με τον Λυμπεράκη να σώζει πάνω στη γραμμή το πλασέ του σέντερ φορ του Βόλου.

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης (66' Τέκιο), Μήτογλου, Γκρίλο, Φερράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης (46' Μπαρτόλο), Ρενάτο (83' Κιάκος), Μπαριέντος (83' Νίνης), Μαρτίνες (74' Περέα), Δουβίκας

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουες (63' Μπαλογιάννης), Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (63' Λυμπεράκης), Γκρίβας, Στάικος, Βαφέας, Νέιρα, Στάρτζεον, Σαρδινέρο (63' Σολίς)