Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2022

N. Kούστας: "Όταν δεν κάνεις γκολ τις ευκαιρίες σου και δεν είσαι συγκεντρωμένος έρχεται η ήττα"

Τετάρτη, 15 Δεκεμβρίου 2021 18:17 Γράφτηκε από

Στην αδράνεια που υπήρξε στην άμυνα του στα δύο γκολ που δέχθηκε από τον ΟΦΗ αλλά και στο γεγονός ότι δεν κατάφεραν να σημειώσουν και άλλα γκολ στις ευκαιρίες που δημιούργησαν απέδωσε την ήττα της ομάδας του απο τον Ο.Φ.Ιεράπετρας ο προπονητής της Κηφισιάς Νίκος Κούστας.

Ο τεχνικός της Αθηναϊκής ομάδας στην τοποθέτηση του για το ματς επισήμανε:

"Στο πρώτο ημίχρονο εκμεταλλευτήκαμε καλά μια από τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε και σκοράραμε. Γνωρίζαμε αρκετά πράγματα για τον αντίπαλο καθώς ξέραμε ότι θα αντιμετωπίσουμε μια ομάδα αρκετά ποιοτική που στην έδρα της έχει μια μεγάλη δυναμική, και με ένα εξαιρετικό προπονητή που θέλει οι ομάδες που εργάζεται να παίζουν ποδόσφαιρο. Εμείς στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε τις συνθήκε προηγηθήκαμε όμως από μια στιγμή αδράνειας στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους δεχθήκαμε την ισοφάριση. Στο δεύτερο μέρος είχαμε να αντιμετωπίσουμε και τον κόντρα αέρα και το σκορ που έπρεπε να προηγηθούμε και πάλι. Θεωρώ ότι και πάλι κόντρα στη ροή του αγώνα από μια στιγμή αδράνειας δεχθήκαμε το 2-1 και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έχουμε ένα δύσκολο δεύτερο μέρος με τον αέρα. Όμως παρόλα αυτά η ομάδα μου δημιούργησε ειδικά στο τέλος κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει όμως στο ποδόσφαιρο όταν δεν κάνεις γκολ τις ευκαιρίες σου και δεν είσαι πολύ συγκεντρωμένος δυστυχώς έρχεται η ήττα. Είναι ένα πολύ κακό αποτέλεσμα για εμάς με την επόμενη ημέρα να είναι δύσκολη και πρέπει να προετοιμαστούμε κατάλληλα για το επόμενο παιχνίδι".