Σημείωση

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/20829

ΠΑΟ Ρουφ - ΑΟΑΝ 2-1: Ατυχία και... Γκιοατά τον έριξαν στη δεύτερη θέση

Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022 17:00 Γράφτηκε από

Την ήττα με ανατροπή από τον ΠΑΟ Ρουφ με σκορ 2-1 υπέστη ο ΑΟΑΝ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Σουργιά αν και προηγήθηκε με τον Μαυρή στο 23' δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα και με δύο γκολ του Γκιοατά (41'.52') υπέστη την ήττα από τους γηπεδούχους του Ισίδωρου Σταυριανού.

Φωνές από την πλευρά του ΑΟΑΝ, για το πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟ Ρουφ σε μαρκάρισμα του Πιθαρούλή πάνω στον Νιτσάκη, ο Ρεντίφης το σκέφτηκε λίγο όμως στο τέλος υπέδειξε την "άσπρη βούλα".

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟ Ρουφ σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ρίχνοντας τον σημερινή του αντίπαλο ΑΟΑΝ στην δεύτερη θέση.

Ήρωας για την ομάδα των Αθηνών ο Γκιοατά, ο οποίος αφενός σκόραρε και τα δύο τέρματα της, αλλά αποσόβησε μεγάλη ευκαιρία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων πέφτοντας με το σώμα σε σουτ του Νοκάι.

Λίγο νωρίτερα ο Φουκαράκης μετά από κόρνερ του Μηνά έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο "μπλε αστέρι" στέλνοντας με κεφαλιά τη μπάλα στο δοκάρι του Κουνάδη.

Το φιλμ του αγώνα:

1' Σέντρα στο ματς!

2' Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του ΑΟΑΝ για τον Ρουφ με τον Νιτσάκη να βγάζει την σέντρα και τον Αλεξίου να προσπαθεί να απειλήσει όμως το σουτ του κόντραρε στα σώματα.

21' Γκοοολ για τον ΑΟΑΝ, 0-1!

Ο Μαυρής στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟ Ρουφ άνοιξε το σκορ!

Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟ Ρουφ, στην θέση του Βαγγέλη Μάντζιου ο Μπουντόπουλος.

35' Ο ΠΑΟ Ρουφ πιέζει για την ισοφάριση όμως για την ώρα η άμυνα του ΑΟΑΝ κάνει πολύ καλά τη δουλειά της.

41' Γκοοολ για τον ΠΑΟ Ρουφ με τον Γκιοατά, 1-1. Ο Οικονομόπουλος από το δεύτερο δοκάρι βρίσκει τον Γκιοατά σε γύρισμα και εκείνος δεν είχε πρόβλημα με κοντινή κεφαλιά να φέρει το ματς στα ίσα.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. ΠΑΟ Ρουφ - ΑΟΑΝ 1-1.

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

51' Ο Ρεντίφης δίνει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Πιθαρούλη πάνω στον Νιτσάκη.

Ο Γκιοατά είναι εύστοχος από τα 11 βήματα και κάνει το 2-1. Ανατροπή για την ομάδα του Ρουφ.

Έντονες οι διαμαρτυρίες πάντως από τον ΑΟΑΝ για την υπόδειξη της παράβασης

62' Ανάποδο ψαλίδι του Νιτσάκη δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

75' Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την εστία του Κουνάδη στο δεύτερο μέρος ο ΑΟΑΝ και το 2-1 διατηρείται.

79' Καλό σουτ του Μαυρή, λίγο πάνω από το δοκάρι του Κουνάδη.

82' Σέντρα του Αλεξίου, κεφαλιά του Ψυχογιού, η μπάλα λίγο άουτ.

93' Ο Φουκαράκης εξ επαφής στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά!

95' Η μπάλα μετά από απομάκρυνση φτάνει πάνω στον Νοκάι, ο οποίος επιχειρεί με τη μία το σουτ όμως ο Γκιοατά με το σώμα αποσοβεί το γκολ για τον ΑΟΑΝ.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ): Κουνάδης, Βενάρδος, Κατσούλης, Οικονομόπουλος, Γκιοατά, Αλεξίου, Νιτσάκης (68’ Φιλιμέγκας), Χατζηλάμπρος, Μάντζιος (9’ λ.τ. Μπουντόπουλος) (81’ Θεοδώρου), Καλλέργης, Ψυχογυιός.

ΑΟΑΝ (ΝΙΚΟΣ ΣΟΥΡΓΙΑΣ): Μπένκο, Δολαψάκης, Πλουσής (40’ λ.τ. Κατσαρός), Πιθαρούλης, Τσανάι, Φουκαράκης, Μαυρής (83’ Μάρ.Πάγια), Μηνάς, Χριστόπουλος (75’ Αυγουστάκης), Νοκάι, Κρίσταν (83’ Τζιλάι).