Σάββατο, 06 Μαρτίου 2021

Άντεξε όσο έπαιζε με 11... Πρώτη ήττα του ΟΦΙεράπετρας στην Super League 2!

Κυριακή, 24 Ιανουαρίου 2021 16:00 Γράφτηκε από τον

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Super League 2 γνώρισε ο ΟΦΙεράπετρας στην Πάτρα από την Παναχαϊκή με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής!

Η ομάδα της Ιεράπετρας έδειχνε ότι μπορούσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα ωστόσο το πέναλτι στην φάση του 53ου λεπτού και η αποβολή του Μασουέρο άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες και την εξέλιξη του αγώνα!

Στο πρώτο μέρος η Παναχαϊκή απείλησε δυο φορές στο πρώτο μέρος με ένα μακρινό σουτ του Γιούση στο 26' και μία υποψία φάσης στο 35' με τους Αποστολόπουλο και Μπάτροβιτς, ενώ ο ΟΦΙ είχε στο 42' την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Ντάλλα Κόστα ο οποίος έπιασε ένα καλό σουτ από το ύψος του ημικύκλιου της περιοχής αλλά ο Σούλης έδιωξε την μπάλα.

Στην επανάληψη οι Πατρινοί μπήκαν πιο αποφασιστικοί και κέρδισαν πέναλτι στο 53' σε χέρι του Μασουέρο μέσα στην περιοχή, με τον Αργεντίνο στόπερ του ΟΦΙ να παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Χρήστος Αραβίδης ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα στο ματς ως αλλαγή και ευστόχησε κάνοτνας το 1-0 στο 55'. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 82' όταν ο Κουσκουνάς πάσαρε στον Μπάτροβιτς ο οποίος έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου!

Οι ενδεκάδες:

Παναχαϊκή (Νίκος Παπαδόπουλος): Σούλης, Πλιάτσικας, Πατάπης, Αποστολόπουλος (70' Αργυρόπουλος), Σταμόπουλος (85' Μπελεζάκης), Μουστακόπουλος, Ανάκογλου (70' Πάνος), Τσερούτι (50' Αραβίδης), Γιούσης, Μπάτροβιτς, Κουσκουνάς (85' Μασούρας).

ΟΦ Ιεράπετρας (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος, Μασουέρο, Σμίλτος, Καπιάς, Καψάλης (79' Πριόνας), Λεμονής (90' Καλλιμάνης), Αρναούτογλου, Βογιατζής, Φουασής (65' Τσακμάκης), Κούστα (79' Γκίνης), Ντάλλα Κόστα (65' Γκούφας)