Παρασκευή, 16 Απριλίου 2021

Έχασαν το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά τα Χανιά!

Κυριακή, 07 Φεβρουαρίου 2021 16:40 Γράφτηκε από τον

Μεγάλη ανατροπή για τα Τρίκαλα και διπλό στην έδρα των Χανίων - Μοιραίος ο Μασένα στο φινάλε για τους γηπεδούχους

Τι και αν προηγήθηκε στο 40’ με τον Διαμαντόπουλο η ομάδα των Χανίων ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τα Τρίκαλα, τα οποία έφεραν τούμπα το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά 82’ και 83’!

Τα Τρίκαλα ήταν εκείνα που μπήκαν πιο δυνατά και είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με τον Φασίδη στο 8’ από καλή θέση να στέλνει την μπάλα άουτ.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και απείλησαν με σουτ του Διαμαντόπουλου στο 20’, το οποίο απέκρουσε ο Γιακουμής.

Μετά παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι κέντρου μέχρι και το 40’ όταν και τα Χανιά κέρδισαν πέναλτι μετά από σουτ του Καρλίτος, που χτύπησε στο χέρι του Σουλιώτη με τον Διαμαντόπουλο να σκοράρει και να στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια με το 1-0.

Στην επανάληψη όλα κυλούσαν ομαλά μέχρι το 82, που ήρθε η ισοφάριση με τον Σουλιώτη για τα Τρίκαλα με κεφαλιά και σαν να μην έφτανε αυτό στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αλμπάνης έφυγε στην κόντρα και σκόραρε για το 1-2 των φιλοξενούμενων!

Απίστευτη ανατροπή για τα Τρίκαλα μέσα σε ένα λεπτό!

Στη συνέχεια τα Χανιά πίεσαν, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν καθώς ο Μασένα έχασε τεράστια ευκαιρία μόνος του στις καθυστερήσεις και έτσι το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 1-2!

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ανδρέου, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας (88' Βρεττός), Παναγιωτούδης, Κάρλιτο (66’ Μασένα), Σουντουρά (58’ Μπραμπίγια), Βασιλόγιαννης (88' Κάσσος), Διαμαντόπουλος

Τρίκαλα: Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής, Νιάρος, Κεχαγιάς (74’ Ελευθεριάδης), Παπαγεωργίου, Σκόνδρας (65’ Αλμπάνης), Πέλκας, Φασίδης (46’ Ευθυμίου)