Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Θετικό το πρώτο δείγμα του Εργοτέλη παρά την ήττα στην πρεμιέρα!

Τρίτη, 19 Ιανουαρίου 2021 11:46 Γράφτηκε από τον

Ο Εργοτέλης μπορεί να ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Super League 2 με την ήττα που γνώρισε την περασμένη Κυριακή στο Παγκρήτιο Στάδιο από τον Ιωνικό, ωστόσο έδειξε ότι έχει δυνατότητες για να κοντράρει τις ομάδες που έχουν μεγαλύτερο μπάτζετ.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν νωθρό ξεκίνημα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και το «πλήρωσαν» με το γκολ που δέχθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό της συνάντησης.

Στην ουσία ο Εργοτέλης «πέταξε» ένα ολόκληρο πρώτο ημίχρονο αλλά βγήκε στο δεύτερο μέρος και έβγαλε αντίδραση παίζοντας τον Ιωνικό στο μισό γήπεδο, κυνηγώντας την ισοφάριση.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη σαφώς αδικείται από το τελικό 0-1 καθώς το λιγότερο που δικαιούταν από αυτό το παιχνίδι ήταν ο βαθμός.

Όπως και να έχει ο Εργοτέλης έδειξε ένα καλό πρόσωπο και το πρώτο του δείγμα θεωρείται θετικό σε ένα πρωτάθλημα που ξεκίνησε με πολλούς μήνες καθυστέρησης και χωρίς οι ομάδες να βρίσκονται στο επιθυμητό επίπεδο ετοιμότητας λόγω έλλειψης φιλικών αναμετρήσεων.