Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2020

Με γκολ στο «φινάλε» της παράτασης... πήρε την πρόκριση η Θέρισσος!

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 21:45 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα της Θερίσσου Η ομάδα της Θερίσσου

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε στο Λίντο η Θέρισσος ήταν αυτή που πήρε την μεγάλη-νίκη πρόκριση επί της Γαρίπας καθώς για την πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου ΕΠΣΗ επικράτησε με 3-2 στην παράταση!

Η κανονικά διάρκεια ολοκληρώθηκε με 2-2 και έτσι η Θέρισσος με γκολ-πέναλτι στο 117’ πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Γκίκας με απευθείας φάουλ έγραψε το 1-0 με την συμπλήρωση 21’ λεπτών. Η Γαρίπα αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση με τον Φραγκιαδάκη Αντώνη για το 1-1.

Ο Μανιαδάκης στο 88ο λεπτό σκόραρε για τους γηπεδούχους καθώς έγραψε το 2-1 με όμορφο πλασέ. Όμως η Γαρίπα και πάλι έβγαλε αντίδραση και με το τέρμα του Πότσι στο φινάλε ισοφάρισε κάνοντας το 2-2 λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα… στέλοντας το ματς στην παράταση!

Η θέρισσος αμέσως μετά την λήξη της κανονικής διάρκειας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κατσαμπρακάκη για διαμαρτυρία.

Την πρόκριση στην Θέρισσο χάρισε στο 117ο λεπτό και τρία λεπτά πριν το φινάλε της παράτασης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Λάρος που διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Οι άνθρωποι της Γαρίπας φωνάζουν καθώς διαμαρτύρονται για την υπόδειξη πέναλτι.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ:

ΘΕΡΙΣΣΟΣ: Πλαΐτης, Χιώτης, Κατσαμπρακάκης, Μυλωνάκης (58’ Ζγκιούρι), Γκίκας, Παπουτσάκης, Κασελάκης (64’ Μηναδάκης), Μανιαδάκης (89’ Σταυρουλάκης), Φραγκιαδάκης (89’ Πιτσιδιανός), Μαγούλιος (64’ Διονυσόπουλος), Λάρος

ΓΑΡΙΠΑ: Ταταράκης, Συμιανάκης, Βανταράκης, Σαλίου, Μανδελένης, Λάμο, Τσαμπάς (69’ Κοντάκης), Φραγκιαδάκης Α. (65’ Πότσι), Φραγκιαδάκης Μ., Μουρτζάκης (46’ Μωραΐτης), Μαυρογιαννάκης (65’ Κατσουλάκης)