Κυριακή, 05 Απριλίου 2020

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Η πορεία των ομάδων μέχρι την ημιτελική φάση

Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2020 18:55 Γράφτηκε από τον

Η διοργάνωση του κυπέλλου ΕΠΣΗ έχει φτάσει στην ημιτελική φάση, στην οποία συμμετέχουν ο Ρωμανός, ο ΠΟΑ, ο Γιούχτας και ο ΠΑΝΟΜ. Τα παιχνίδια θα είναι διπλά και θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 4/3.

Δείτε στο Prismasport.gr όλα τα αποτελέσματα από την έναρξη του κυπέλλου ΕΠΣΗ:

ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ
Μοχός - ΠΑΟΚ 0-4
Δαφνές – Ν. Εργοτέλη πέναλτι 3-5 (κανονική διάρκεια, παράταση 0-0) Γιούχτας 2010 – Αθλόπολις 4-3
Βόνη – ΠΟΑ 0-4
Ανθεστίων – ΑΕΚ 5-4 παράταση (3-3 κανονική διάρκεια)
Ηρακλής Ν.– Δειλινά 0-5
Φαιστός – Ζαρός 3-2
Ελπίδες Ηρ. – Ερμής Α. 2-4 παράταση (κανονική διάρκεια 2-2).
Τριτωνία – Ρωμανός 0-3
Κουνάβοι – Δίας 1-3
Πήγασος – ΕΓΟΗ 2-1
Αετός Αν.-ΟΦΑ 1-2
Άλογο Μ.-Γούβες 2-7
Ραύκος-Ποσειδώνας 4-5 πέναλτι (κανονική διάρκεια, παράταση 0-0)
Κανάρια-ΠΑΝΟΜ 0-4
Μεταξοχώρι-Ρούβας 1-2
Θέρισος-Ασήμι 4-3 πέναλτι (κανονική διάρκεια 3-3, παράταση 4-4)
Δαμάστα-Ηρόδοτος 2-4 πέναλτι (κανονική διάρκεια 0-0, παράταση 1-1)
Ασίτες-Μοίρες 0-1
ΟΦΑΜ-Χερσόνησος 2-4 πέναλτι (κανονική διάρκεια, παράταση 1-1)
Νέοι Αλμυρού-ΑΟΤ 1-5
Πατούχας-Νέοι Μοιρών 0-3 α.α
Κεραυνός-Δωριέας 4-2
ΑΟΚ-Αγία Βαρβάρα 2-5
Παναθηναικός-Νέοι Ηροδότου 2-4
Λίντο-Γόρτυς 1-4
Τηγανίτης-Μαραθώνας 0-3
Ομόνοια-Μινωική 0-2
Δόξα Ηρ.-Γιούχτας 0-6
Αλμυρός-Πόρος 1-2

ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ
Ν. Μοιρών-Μινωική 1-5
Γούβες - Γόρτυς 4-2
ΑΟΤ – Ηρόδοτος 1-2
Νέοι Ηροδότου- Ρούβας 2-4
Ποσειδώνας – Νέοι Εργοτέλη 3-2
Μαραθώνας-Μοίρες 2-1
Φαιστός- Ανθεστίων 3-4 πέναλτι (κανονική διάρκεια, παράταση 1-1)
Χερσόνησος- Γιούχτας 1-3
Ερμής-Γιούχτας 2010 0-3
Ρωμανός-Πόρος 2-1
Αγία Βαρβάρα-ΠΑΟΚ 0-5
Θέρισσος-Δίας 1-0
Δειλινά-ΟΦΑ 2-4
Πήγασος-ΠΟΑ 0-4
Κεραυνός - ΠΑΝΟΜ 1-2

ΤΡΙΤΗ ΦΑΣΗ
Γιούχτας 2010-Ρωμανός 0-4
Ποσειδώνας-Γούβες 0-2
Ανθεστίων-Γιούχτας 0-3 παράταση
Θέρισσος-ΠΑΝΟΜ 0-3
ΠΑΟΚ-Ηρόδοτος 1-0
Μινωική-ΟΦΑ 4-1 παράταση
Ρούβας-ΠΟΑ 0-5

ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΑΣΗ
Γούβες-Γιούχτας 1-2
Μαραθώνας-ΠΟΑ 0-8
Ρωμανός-ΠΑΟΚ 2-0
ΠΑΝΟΜ-Μινωική 4-1

ΠΕΜΠΤΗ ΦΑΣΗ
Στην ημιτελική φάση οι αγώνες θα είναι διπλοί και τα πρώτα ματς θα γίνουν την Τετάρτη 4/3. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3
ΩΡΑ 15:00
Ρωμανός-ΠΟΑ
Γιούχτας-ΠΑΝΟΜ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3
ΩΡΑ 15:00
ΠΟΑ-Ρωμανός
ΠΑΝΟΜ-Γιούχτας

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)