Πέμπτη, 23 Ιανουαρίου 2020

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Θυμήθηκε παλιές καλές εποχές ο Ποσειδώνας, 3-2 τους Ν. Εργοτέλη!

Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019 20:40 Γράφτηκε από την

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ προκρίθηκε ο Ποσειδώνας, κερδίζοντας με σκορ 3-2 τους Ν. Εργοτέλη.

Μια μεγάλη πρόκριση για την ομάδα των ανατολικών προαστίων, η οποία απέκλεισε έναν αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πέτυχαν δύο γκολ. Στο 19΄ο Μερκουλίδης με πλασέ έκανε το 1-0 και στο 35΄ο Φουλεδάκης με νέο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2-0).

Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι, οι οποίοι αγωνίστηκαν με πολλές ελλείψεις ανέβασαν στροφές. Κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 56΄με πλασέ του Αναστασιάδη, ωστόσο ο Ποσειδώνας στο 70΄ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 με κεφαλιά του Τζωρμπατζάκη.

Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 75΄με πλασέ του Μουρτζάκη.

Διαιτητής ήταν ο κ. Κρασαγάκης.Στο 61΄αποβλήθηκε ο Πακιουφάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 90΄ο Φραγκιαδάκης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Φουντουλάκης, Γιγουρτσής, Φραγκιαδάκης, Τζαγκουρνής, Ροδιτάκης, Αποστολάκης, Μαυροφοράκης (65΄Σοκόλ), Φουλεδάκης, Αυγουστάκης, Μερκουλίδης (85΄Δούκα), Τζωρμπατζάκης (85΄Κορνηλάκης)
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Τσακόνι, Σελαμάι, Γκούρο, Κόκκας, Ανδρουλάκης, Θεοδωράκης, Πασπαλάκης (52΄Αναστασιάδης), Στρατάκης (65΄Τζάκο), Μουρτζάκης, Πακιουφάκης.