Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου 2019

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Με πολύ καλή εμφάνιση ο Κεραυνός, 4-2 τον Δωριέα

Τετάρτη, 16 Οκτωβρίου 2019 17:20 Γράφτηκε από τον

Με τρία γκολ στο πρώτο μέρος και ένα στο δεύτερο ο Κεραυνός έκαμψε την αντίσταση του Δωριέα που προηγήθηκε στο παιχνίδι αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα παρά μόνο για λίγα λεπτά.

Με το τελικό 4-2 ο Κεραυνός περνά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ ενώ η ομάδα του Καστελλίου αποχαιρετά νωρίς την διοργάνωση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο του Ατσαλένιου και με τον Ζωγραφάκη άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10'.

Στο 15' ήρθε η άμεση απάντηση του Κεραυνού με σουτ του Λίλου ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ξυλούρης νίκησε τον Μαστραντωνάκη για το 2-1.

Στιγμές αργότερα ο Τσιχλάκης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Δωριέα.

Ο,τι δεν κατάφερε ο ίδιος παίκτης το έκανε 5 λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου, 3-1.

Ο Κεραυνός δεν σταμάτησε εκεί και με το πέναλτι του Ξυλούρη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Ο Δωριέας απάντησε με τον Συμιανάκη για το 4-2, ενώ στο 70' έχασε μεγάλη ευκαιρία να δυσκολέψει το έργο του Κεραυνού καθώς ο Μπελενιώτης απέκρουσε το πέναλτι του Τσακιρίδη.

Τελικό σκορ 4-2 για τον Κεραυνό ο οποίος πήρε και ψυχολογία από το αποτέλεσμα αυτό καθώς ερχόνταν από μία βαριά ήττα κόντρα στο Μεταξοχώρι.

Αντίθετα ο Δωριέας μένει με την πικρία ότι αποχαιρετά από πολύ νωρίς τον θεσμό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Οι συνθέσεις:

Κεραυνός: Μπελενιώτης, Εργαζάκης (65' Παπαγγελής), Σταματάκης, Παπαδάκης, Ηλιάκης (80' Κονσολάκης), Ανδρουλάκης, Σαπροβαλάκης (60' Σπαθαράκης), Τσιμηνικάκης, Ξυλούρης (70' Τσουγκράνης), Λίλος, Τσιχλάκης.

Δωριέας: Μαστραντωνάκης, Νικολακάκης, Καλουδάκης (75' Μπουμπουλάκης), Τσιμπιμπάκης, Κακουλαντωνάκης Κ, Κακουλαντωνάκης Σ, Γκιούζι, Ζωγραφάκης, Συμιανάκης, Χίντρι, Τσακιρίδης