Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Αετός Ανωγείων - Μινωική 3-3: Πολύ κρύο, πολλά και τα γκολ...

Σάββατο, 05 Σεπτεμβρίου 2020 21:15 Γράφτηκε από τον
Αετός Ανωγείων - Μινωική 3-3: Πολύ κρύο, πολλά και τα γκολ... Αετός Ανωγείων - Μινωική 3-3: Πολύ κρύο, πολλά και τα γκολ...

Στα τσουχτερά από το κρύο για τα δεδομένα της εποχής, Ανώγεια ο Αετός  αναδείχθηκε ισόπαλος με 3-3 κόντρα στη Μινωική

Μανώλης Γιακουμάκης και Δημήτρης Κόκκινος είδαν τις ομάδες τους να παλεύουν για τη νίκη, με πολλές εναλλαγές στην διακύμανση του σκορ, δοκιμάζοντας σχήματα και πολλούς ποδοσφαιριστές σε διαφορετικές θέσεις.

Μία από αυτές, η χρησιμοποίηση του Νίκου Καραντινάκη στο κέντρο της άμυνας της "Μπάρτσα".

Η Μινωική προηγήθηκε με τον αρχηγό της Παναγιώτη Ρουμελιώτη, όμως ο Αετός αντέδρασε και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο με τον Καλομοίρη.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα πήραν το προβάδισμα με τον Καλομοίρη και πάλι να σκοράρει για το 2-1

Ο Πατσάκης έφερε το ματς στα ίσα (2-2) και ο Δραμουντάνης απάντησε για το 3-2.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Σταυρουλάκης που είχε περάσει ως αλλαγή, διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Αετός Ανωγείων: Παγωμένος, Μέμμος, Κωνιός Γ, Χαραλαμπάκης, Νύκταρης, Κωνιός Α., Ανδρικάκης, Παγκαλάκης, Δραμουντάκης, Γιαννόπουλος, Καλομοίρης

Έπαιξαν και οι: Κεφαλογιάννης, Σωπασής, Σαλούστρος, Χαλκιαδάκης

Μινωική: Αμπατζής, Παπουτσιδάκης, Χατζηδημητρίου, Καραντινάκης, Βιτσαράς, Καστελλιανάκης, Ανδρεαδάκης, Αστυρακάκης, Ταμπάκης, Κτιστάκης, Ρουμελιώτης

Έπαιξαν: Στεφανάκης, Πατσάκης, Καρούζος, Καμαράτος, Μαρκόπουλος, Χ. Κόκκινος. Σταυρουλάκης, Σάλιακας