Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019

Πήρε αέρα τριών βαθμών από τον Δία η Χερσόνησος Ι Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογία

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 17:54 Γράφτηκε από τον

Η Χερσόνησος που επικράτησε του Λίντο με 2-1 εκμεταλεύτηκε το στραβοπάτημα του Δία ο οποίος παραχώρησε ισοπαλία στον Πήγασο και την ήττα του Μαραθώνα 2-1 από το Ασήμι και αυξήσε την διαφορά στο -3 και -5 αντίστοιχα.


Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο για το Μεταξοχώρι καθώς πέρασε νικηφόρα από την Αγία Βαρβάρα με το ευρύ 0-4.


Αγγλική ισοπαλία στις Δαφνές με τον Ρούβα και τις Ασίτες να έρχονται ισόπαλοι με 3-3.


Τέλος νίκη για τους Νέους Εργοτέλη 2-0 τις Γούβες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

 

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
ΦΑΙΣΤΟΣ - ΒΟΝΗ 1-2
ΔΩΡΙΕΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ 3-2
Ε.Γ.Ο.Η - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3-1
ΔΙΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 1-1
ΡΟΥΒΑΣ - ΑΣΙΤΕΣ 3-3
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 0-4
ΑΣΗΜΙ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 2-1
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΛΙΝΤΟ2-1
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α 2 ΕΠΣΗ 

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 26 10 8 2 0 23 6
2. ΔΙΑΣ 23 10 7 2 1 22 9
3. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 21 10 7 0 3 20 8
4. ΒΟΝΗ 21 10 6 3 1 19 11
5. ΑΣΙΤΕΣ 18 10 5 3 2 24 19
6. ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 17 10 5 2 3 17 14
7. ΛΙΝΤΟ 16 10 5 1 4 17 14
8. ΠΗΓΑΣΟΣ 15 10 4 3 3 16 12
9. ΡΟΥΒΑΣ 14 10 3 5 2 21 18
10. ΑΣΗΜΙ 14 10 4 2 4 19 17
11. ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 12 10 3 3 4 24 16
12. ΦΑΙΣΤΟΣ 11 10 3 2 5 13 17
13. Ε.Γ.Ο.Η 11 10 3 2 5 18 23
14. ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 10 10 3 1 6 11 26
15. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 9 10 3 0 7 15 20
16. ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 7 10 2 1 7 11 27
17. ΔΩΡΙΕΑΣ 6 10 2 0 8 11 24
18. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2 10 0 2 8 7 27

 

Επόμενη αγωνιστική 

11η Αγωνιστική          
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα        
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΔΙΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο ######## 15:00  
ΒΟΝΗ - ΔΩΡΙΕΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Σάββατο ######## 15:00  
ΠΗΓΑΣΟΣ - Ε.Γ.Ο.Η ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Σάββατο ######## 15:00  
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΡΟΥΒΑΣ ΠΟΑ Σάββατο ######## 15:00  
ΑΣΙΤΕΣ - ΑΣΗΜΙ ΑΣΙΤΩΝ Σάββατο ######## 15:00  
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΦΑΙΣΤΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή ######## 15:00  
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή ######## 15:00  
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή ######## 15:00  
ΛΙΝΤΟ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή ######## 15:00  
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)