Τετάρτη, 01 Απριλίου 2020

Την ανατροπή της χρονιάς έκανε η Θέρισσος!

Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2020 12:22 Γράφτηκε από τον

Την ανατροπή της χρονιάς έκανε η Θέρισος η οποία βρισκόταν πίσω στο σκορ με 4-0 στο ημίχρονο, αλλά έχοντας ψυχικά αποθέματα και πίστη στις δυνατότητες της έφερε το ματς στα ίσα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η πρώτη στην βαθμολογία Θέρισος υποδέχθηκε χθες το μεσημέρι τον Χείμαρο, με την ομάδα της Μεσαράς να παίρνει προβάδισμα τεσσάρων γκολ στο ημίχρονο, προηγούμενη με 0-4.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν οι Σηφάκης (12'), Ντόκο (30'), Φουστανάκης (41') και Γκίκας στο 43 με αυτογκολ.

Στο δεύτερο μέρος η Θέρισος κατάφερε το ακατόρθωτο.

Αρχικά ο Γκίκας μειώσε για το 1-4 στο  52' και ο Αργέντης έκανε το 2-4 λίγα λεπτά μετά την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνίδιου. Στο 80' ο Σταυρουλάκης έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους γηπεδούχους για το 3-4, ενώ ο Παπαδομανωλάκης άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ώστε με αυτόν τον τρόπο η Θέρισσος να κάνει μία τεράστιαανατροπή στο σκορ για το τελικό 4-4.

Μπορεί η ανατροπή του σκορ να μην ήταν ολική ωστόσο, φάνηκαν από τους παίκτες της Θερίσου τα ψυχικά αποθέματα που πρέπει να έχει ο κάθε ποδοσφαιριστής ώστε να μην παρατάει ένα ματς του οποίου το αποτέλεσμα φαίνεται να έχει κριθεί.

Να σημειωθεί βέβαια ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με παίκτη λιγότερο για τουλάχιστον μία ώρα λόγω αποβολής του Μάρκου Αμαντέο στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.