Τρίτη, 10 Δεκεμβρίου 2019

Δ. Τσέρος: «Τελικά μπορούμε και στα δύσκολα»

Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 19:35 Γράφτηκε από τον

Οι Κουνάβοι πήραν σπουδαία νίκη με 4-3 κόντρα στον Εθνικό με τα δύο γκολ της νίκης να έρχονται στις καθυστερήσεις.

Ο προπονητής των Κουνάβων, Δημήτρης Τσέρος σε τοποθέτηση του στο Prismasport.gr συνεχάρη τους παίκτες του για την αντίδραση και την προσπάθεια. Παράλληλα τόνισε πως η ομάδα του θα παλεύει όλα τα ματς ως το τέλος.

Υπενθυμίζουμε πως οι Κουνάβοι έχαναν με 2-3 ως το 91' από τον Εθνικό, αλλά τελικά κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 4-3.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός:

" Έγινε ένα παιχνίδι για γερά νευρά. Μπήκαμε δυνατά προηγηθήκαμε με 2-0 και νομίσαμε ότι τελείωσε το ματς.

Ο αντίπαλος όμως μείωσε στο ημίχρονο. Στο β μέρος πιέσαμε για να τελειώσουμε τον αγώνα όμως από δύο λάθη μας ο αντίπαλος μπήκε μπροστά στο σκορ.

Τελικά και στα δύσκολα μπορούμε και όπως έχω πει είμαστε ομάδα που παίζει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια.