Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019

Μεγάλο διπλό με ανατροπή για τον Ρούβα μέσα στα Καλέσσα!

Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 17:34 Γράφτηκε από τον

Πολύ σπουδαίο διπλό για τον Ρούβα που επικράτησε με 1-2 του Μαραθώνα για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Ρομπάκης με πλασέ που έκανε το 1-0, σκορ ημιχρόνου.

Στο 61ο λεπτό ο Μαραθώνας έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει σημαντικό προβάδισμα. Ο Μαυρομάτης σούταρε με την μπάλα να βρίσκει σε χέρι και να κερδίζει πέναλτι.

Την ευθύνη ανέλαβε ο Ρομπάκης με τον Ζερβό να αποκορύει και να κρατάει το 1-0.

Στο 66ο λεπτό απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαννακόπουλου, ο Κασσωτάκης μπλόκαρε αλλά έχασε την μπάλα από τα χέρια του και ο Τασούδης από κοντά με πλασέ έκανε το 1-1 για την ομάδα της Γέργερης.

Στο 77' από κόρνερ του Ξημεράκη ο Προκοπάκης με κεφαλιά έκανε το τελικό 1-2, χαρίζοντας ένα σημαντικό τρίποντο στον Ρούβα.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Κατσουλάκης, Μανιαδάκης (85' Βιτσαξάκης), Ουζούνης, Σαμαριτάκης, Μάτσα, Κουκσόφ (90' Τσελικία), Σταματάκης, Ρουμπάκης, Ρομπάκης, Βερτουδάκης (58' Μαυρομάτης)

ΡΟΥΒΑΣ: Ζερβός, Φουκάκης, Μαυρογιαννάκης, Προκοπάκης, Φάκος, Ιωάννου, Νικολάου (58' Νικάκης), Τασούδης (85' Μαστραχάς), Ξημεράκης ( Ξημέρης), Γιαννακόπουλος (77' Πρινιανάκης), Πρίφτης (93' Ξημέρης)