Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου 2020

Πήγασος - Χερσόνησος 3-3: Συγκλονιστική ισοπαλία στο Αστρίτσι!

Σάββατο, 07 Δεκεμβρίου 2019 17:27 Γράφτηκε από τον

Πήγασος και Χερσόνησος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3, σε ένα εξαιρετικό ματς στο Αστρίτσι με την ομάδα της Εμπάρου να επιστρέφει από το 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους μόλις στο δεύτερο με γκολ του Μπερνάδο από πλάγια θέση.

Η Χερσόνησος δεν σταμάτησε να πιέζει και κάπως έτσι ήρθε και το 0-2. Ο Ποτηράκης με παράλληλη σέντρα βρήκε τον Σκούρτι και εκείνος από κοντά δεν αστόχησε για το 0-2.

Ο Πήγασος μπήκε δυνατά στην διεκδίκηση του ματς όταν ο Οικονομάκης επιχείρησε να σουτάρει βρίσκοντας την γωνία του Έλβις για το 1-2 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και λίγο πριν την συμπλήρωση μία ώρας παιχνιδιού, η Χερσόνησος ανέκτησε και πάι το προβάδισμα των δύο τερμάτων.

Συγκεκριμένα ο συνήθης ύποπτος, Φραγκίσκος Ποτηράκης έβαλε το όνομα του στο πίνακα των σκόρερ για το 1-3 μετά από σέντρα του Μηλάκη και σουτ εντός περιοχής.

Οι γηπεδούχοι δεν κάθισαν με σταυρωμένα τα χέρια και σχεδόν τρία λεπτά αργότερα, ο Κενδριστάκης με σέντρα σουτ ξεγέλασε τον Έλβις για το 2-3, ενώ η ανατροπή και το 3-3 ήρθε στο 72' όταν ο Κωνσταντόπουλος με σουτ που κόντραρε και στα σώματα των αμυντικών διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Πήγασος: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Κονιός Γ, Νοικοκυράκης, Μπουμπάκης, Κωνσταντόπουλος, Νοδαράκης, Τσαγκαράκης, Κανταρτζής (46΄λ.τ Κονιός Α.), Οικονομάκης, Μαρκουλάκης (80' Αγγέλης)

Χερσόνησος: Έλβις,Συντιχάκης, Μηλάκης, Μουρατλάρι, Φράγκος, Περβολαράκης Κ, Περβολαράκης Γ, Τσαϊνης (65' Κοζυράκης),  Ποτηράκης, Μπερνάδο, Φρόκου (55' Έλι),