Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου 2019

Σπουδαία νίκη για Πήγασο, 4-3 τις Ασίτες

Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019 19:04 Γράφτηκε από τον

Τρομερό παιχνίδι στο Αστρίτσι, εκεί όπου ο Πήγασος πέτυχε σπουδαία νίκη με 4-3 επί των Ασιτών για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Στα... αξιοσημείωτα το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι αφού προχώρησαν σε τέσσερις αναγκαστικές αλλαγές!

Το σκορ για τις Ασίτες άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Ρουμπάκης Κυριακός σε τετ-α-τετ για το 0-1. Στην συνέχεια ο Πήγασος αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Νοδαράκης εκμεταλλεύτηκε λάθος και με γυριστό έγραψε το 1-1.

Στο 38ο λεπτό η ομάδα της Εμπάρου πήρε το προβάδισμα όταν από φάουλ του Οικονομάκη ο Κυριακάκης έκανε την κεφαλιά προς τον Κενδριστάκη που με πλασέ έγραψε το 2-1, σκορ ημιχρόνου.
Το δεύτερο μέρος ήταν εξίσου εντυπωσιακό και ανοικτό, με τους γηπεδούχους στο 63' να παίρνουν αέρα δύο τερμάτων, με τον Οικονάκη να κάνει την κάθετη και τον Κανταρτζή να τελειώνει την φάση ιδανικά για το 3-1.

Οι Ασίτες δεν κατέθεσαν τα όπλα και γρήγορα-γρήγορα μπήκαν στο παιχνίδι, όταν από το κόψιμο του Ρουμπάλη ο Λιανδράκης σε κενή εστία έγραψε το 3-2, στο 68'.

Και πέντε λεπτά αργότερα, ήρθε η ισοφάριση από την άσπρη βούλα. Ο Κώστας Ρουμπάκης από τα έντεκα βήματα ήταν εύστοχος και έκανε το 3-3, στο 73΄.

Την νίκη στον Πήγασο χάρισε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ο Οικονομάκης στο 81ο λεπτό που διαμόρφωσε το τελικό 3-3 χαρίζοντας το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Από μια κόκκινη για κάθε ομάδα, με τον Μπουμπάκη για τον Πήγασο να βλέπει δεύτερη κίτρινη και να αποβάλεται στο 72' και τον Ρουμπάκη Κ. στις καθυστερήσεις με επίσης δεύτερη κίτρινη.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Σφακιωτάκης (15' λτ. Κωνσταντόπουλος Κ.), Κονιός Γ., Μπουμπάκης Μ., Κυριακάκης, Κωνσταντόπουλος Δ., Νοδαράκης (89' Κράσσος), Κενδριστάκης, Κανταρτζής (90' Νοικοκυράκης), Οικονομάκης, Κονιός Α. (73' Μαρκουλάκης)

ΑΣΙΤΕΣ: Γκόγκος, Μηναδάκης (46' λτ. Ιατράκης Γ. - 65' λτ. Σταυράτης), Κοπιδάκης, Μανουσάκης, Αναστασάκης, Ιατράκης Μ., Μανιαδάκης, Ρουμπάκης Κυρ. (70' λτ. Περογαμβράκης), Ρουμπάκης Κ., Λιανδράκης (75' λτ. Πιπεράκης), Σταματάκης