Παρασκευή, 04 Δεκεμβρίου 2020

Νέοι Ηροδότου - Μοχός 1-1: Μπορούσαν κι οι δύο τη νίκη αλλά...

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 18:37 Γράφτηκε από τον

Νέοι Ηροδότου και Μοχός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Δυνατό παιχνίδι κι από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το αήττητο μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και να μένουν με 10 λόγω της αποβολής του Διαμαντάκη Γ.

Και τα δύο γκολ του αγώνα, μπήκαν πριν την μισή ώρα παιχνιδιού.

Προβάδισμα για τους Νέους Ηροδότου με ωραίο σουτ εντός περιοχής, για το 1-0 στο 20ο λεπτό.

Άμεση απάντηση από το Μοχό που με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταουσιάνη έφεραν το ματς στα ίσα.

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν με κυριότερες εξ αυτών να είναι εκείνες με πρωταγωνιστές τους Πατεράκη, Νταουσιάνη και Ποντίκαλη για τον Μοχό, και τους Σωμαράκη, Κυπριωτάκης για τους γηπεδούχους, ωστόσο το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.Στο 85' ο Διαμαντάκης όπως προαναφέραμε άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες για τα εναπομείναντα λεπτά.

Νέοι Ηροδότου: Μήτρου, Τάταρης(46 Κερκέζος), Μπουγάς, Γιαπεντζάκης, Μιρτέλι, Βλαχαβας, Κατσαρής, Μουντράκης, Βασιλάκης, Κυπριωτάκης(80 Γαρεφαλάκης), Σωμαράκης

Μοχός:  Αρβανίτης, Διαμαντάκης γ, Ρουμελιωτης, Διαμαντάκης Σ, Σούρσος, Μίχος (65 λ.τ Φρονιμάκης), Τζωρακοελευθεράκης, Νταουσιάνης, Πατεράκης, Ποντίκαλης Κριτσωτάκης