Παρασκευή, 04 Δεκεμβρίου 2020

Εκτός έδρας νίκη και τρία στα τρία για τους Νέους Εργοτέλη!

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 14:42 Γράφτηκε από τον

Μετά από ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι οι Νέοι Εργοτέλη ήταν πιο αποτελεσματικοί και πήραν το τρίποντο

Δύο δοκάρια ο Δίας, δύο γκολ οι Νέοι Εργοτέλη και πάρα πολλές καλές ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στη νίκη με σκορ 0-2.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Γιάννης Σπυριδάκης στο 40’ και Ρεθεμνιωτάκης στο 95’.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο με τους Νέους Εργοτέλη να ήταν η ομάδα που κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 40’ με τον Γιάννη Σπυριδάκη να πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ του Σαμανιώτη.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν γρηγορότερος και οι δύο ομάδες δημιούργησαν πάρα πολλές καλές ευκαιρίες.

Ο Δίας είχε δύο δοκάρια με τον Κυριαδάκη και άλλες ακόμη καλές στιγμές, όπως όμως και οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι τελικά σφράγισαν τη νίκη του στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με σκόρερ τον Ρεθεμνιωτάκη με πλασέ μετά από κόψιμο του Κουτάντου για το τελικό 0-2.

Δίας: Μπανασάκης (46’ λ.τρ. Τριανταφύλλου), Μπορμπουδάκης, Φερεντζάκης (75’ λ.τρ. Λειβαδίτης), Γούργουλας, Ανυφαντάκης (63’ λ.τρ. Παπαδάκης Λ.), Καμπουράκης, Αγοράκης, Κυριαδάκης, Παπαδάκης Γ. (46’ Επιτροπάκης), Νεζύρι (46’ Χαριστάκης)

Νέοι Εργοτέλη: Γαλανάκης, Περσκέφα, Καρδουλάκης, Λυμπερίδης, Σπυριδάκης Μ., Τσακόνι (74’ Τζωρμπατζούδης), Σπυριδάκης Γ., Παρασύρης (84’ Κουτάντος), Φανουριάκης (84’ Σφακιανάκης), Τσαμαντιώτης (65’ Ρεθεμνιωτάκης), Θεοδωράκης (65’ Κρανιωτάκης)