Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019

Ο Αναστασιάδης οδήγησε τους Νέους Εργοτέλη στη νίκη, 2-0 τις Γούβες

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 19:08 Γράφτηκε από τον

Με δύο γκολ του Νίκου Αναστασιάδη οι Νέοι Εργοτέλη επικράτησαν με 2-0 των Γουβών στο Μαρτινέγκο για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιώργου Βλατά κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της από το πρώτο λεπτό και με τον Αναστασιάδη έχασε τεράστια ευκαιρία να μπει σε θέση οδηγού μόλις στο 4'.

Ο,τι δεν κατάφερε να κάνει στην φάση του 4ου λεπτού ο Αναστασιάδης, το έκανε πέντε λεπτά αργότερα, κλέβοντας την μπάλα από τον απρόσεκτο Λέσι και σε κενή εστία έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Στο 35' ο Μπλουσάι δεν μπόρεσε με κεφαλιά να φέρει το ματς στα ίσα.

Περνώντας στο δεύτερο μέρος οι Νέοι Εργοτέλη ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με τον Αναστασιάδη στο 54' έγραψαν το 2-0 έπειτα από γύρισμα του Λίλο.

Πακιουφάκης, Κεβάνι Τσαμαντιώτης και Στρατάκης έχασαν τεράστιες ευκαιρίες να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ, όμως το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος,

Nέοι Εργοτέλη: Ιατράκης, Γκούρο, Κόκας, Ματαλλιωτάκης, Μαυρής, Λίλο, Ανδρουλάκης (70' λ.τ Τσαμαντιώτης), Κεβάνι (77' Τσαγκαράκης), Στρατάκης (80' Μουρτζάκης), Πακιουφάκης, Αναστασιάσης (63 λ.τ Τσακόνι).

Γούβες: Λέσι, Τσιμινικάκης, Κάτελας, Τσάλος, Τζωρακολευθεράκης (75' Καρύδης), Σωμαράκης, Αργυρός (46' Κωτούλας), Μπλουσάι (70' λ.τ Ράπτης), Ταμπάκης, Ζέρο, Παντερμαράκης (60' λ.τ Παπαστεφανάκης.)