Τρίτη, 10 Δεκεμβρίου 2019

Εντυπωσιακό το Μεταξοχώρι, 0-4 την Αγία Βαρβάρα!

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 18:00 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει την ανοδική του πορεία το Μεταξοχώρι αφού επικράτησε με 0-4 της Αγίας Βαρβάρας "Ψητοπωλείο Μαγεύματα" για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το συγκρότημα του Νίκου Μανιώρου μπήκε πολύ δυνατά και αποφασιστικά έχοντας προβάδισμα τριών γκολ στα πρώτα 25' λεπτά!

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Σταματάκης για το 0-1, με εξαιρετικό βον πλανέ!

Δεύτερο τέρμα για τον Μεταξοχώρι στο 11ο λεπτό όταν ο Τζάρτζαλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2.

Ο Σταματάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, μόλις στο 25'.

Οι φιλοξενούμενοι "χτύπησαν" και τέταρτη φορά αυτή την φορά με αυτογκόλ, όταν ο Τζάρτζαλος έβγαλε κάθετη σέντρα και η μπάλα βρήκε σε παίκτη των γηπεδούχων καταλήγοντας στα δίχτυα για το τελικό 0-4.

Από πλευράς Αγίας Βαρβάρας, δοκάρι στο 10ο λεπτό είχε ο Αποδουλιανάκης, ενώ καλές στιγμές είχαν οι Βλασιάδης, Χασουράκης, Μανωλακάκης και σε δύο περιπτώσεις ο Πρίφτης.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Γκιώνης (75' Τιτάκης), Γαρεφαλάκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Κουρέλης (57' Σόρρα), Ψαράκης (46' Πρίφτης), Μανωλακάκης (57' Βλασιάδης), Χασουράκης, Αποδουλιανάκης

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ: Πενταράκης, Χότζα (55' Μανουσάκης), Σκουλάς, Χαραλαμπάκης, Μαλλιώρης, Χαιρέτης, Τζάρτζαλος, Νύκταρης (65' Αρβανίτης), Καρτσώνης, Βασιλάκης, Σταματάκης (70' Κοκοσάλης)