Μεγάλο «διπλό» του Μαραθώνα στην έδρα του Ρούβα!

Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2019 16:40 Γράφτηκε από τον

Του Νίκου Πατελάρου

Μεγάλο "διπλό" πήρε ο Μαραθώνας μέσα στην Αγία Βαρβάρα επί του Ρούβα και έστειλε την μεταξύ τους διαφορά στους έξι βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 4ο λεπτό με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κασσωτάκη μετά το πλασέ του Πρίφτη.

Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση. Ισοφάρισαν αρχικά σε 1-1 με τον Μάτσα στο 14', ενώ λίγα λεπτά αργότερα έκανε και το 1-2 με τον Ρομπάκη έπειτα από σεντρα του Λύκούδη.

Στα εναπομείναντα λεπτά ο Ρούβας αν και προσπάθησε να ισοφαρίσει πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια δεν τα κατάφερε και το 1-2 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φάσεις που επιδίωξαν οι γηπεδούχοι απέδωσαν καρπούς όταν στο 51ο λεπτό ο Πρίφτης ισοφάρισε για τον Ρούβα και έβαλε την ομάδα του μες στο "κόλπο" της νίκης.

Όμώς ο Μαραθώνας πέτυχε το γκολ που του έδωσε τελικά τη νίκη με τον Μάτσα με σουτ έξω από την περιοχή να γράφει το τελικό σκορ 2-3 με το οποίο παραμένει στην 3η θέση πίσω από Δαμάστα και ΟΦΑ.

Ρούβας: Μπεκιάη, Φουκάκης (46' Γιαννακόπουλος), Μαυρογιαννάκης (60' Τασούδης), Προκοπάκης, Ιερωνυμάκης, Τερζίδης, Ξημεράκης Γ., Μανιαδάκης, Μαστραχάς (46' Ιωάννου), Ξημεράκης Α., Πρίφτης (80' Νικολάου)

Μαραθώνας: Κασσωτάκης, Λουμπάκης, Ουζούνης, Δανδουτάκης, Ρογδάκης, Σταματάκης (72' Πασσας), Λυκούδης, Βιτσαξάκης (70' Ξυλουράκης),, Ματσα, Δερμιτζάκης, Ρομπάκης.