Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019

Έσπασε το σερί και επέστρεψε στις νίκες ο Μαραθώνας

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 18:59 Γράφτηκε από τον

Στις νίκες επέστρεψε ο Μαραθώνας, που επικράτησε με 2-1 του Λίντο στα Καλέσα.

Έπειτα από δυο σερί αρνητικά αποτελέσματα, η ομάδα του Μαραθώνα βρήκε ξανά τον δρόμο της και πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως το Λίντο. Ο Μαραθώνας έφτασε τους 42 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση, από την άλλη πλευρά το Λίντο παρέμεινε στην 9η θέση και τους 31 βαθμούς.

Στο 9' ο Λουμπάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 25' ισοφάρισε το Λίντο με τον Τσαφαντάκη, ενώ λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο ο Λυκούδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις:

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Ρογδάκης (46' Ρογδιανάκης), Πασσάς, Κατσουλάκης, Ουζούνης, Δίπλας, Σταματάκης, Λυκούδης, Λουμπάκης (82' Κοσκινάς), Μάτσα, Ξυλουράκης (85' Κοτζαγιώτης)

ΛΙΝΤΟ: Χατζηνικολάου, Δροσάτος, Κυριακάκης, Παχάκης, Χριστοφής, Μηλιαράκης, Τσαφαντάκης, Παπαδάκης (87' Μανιάς), Λιανέρης (60' Γκιαουράκης), Ζηδιανάκης (75' Παπαδάκης), Διακάκης