Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2019

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Μαραθώνας, 2-0 τον Πήγασο

Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019 17:42 Γράφτηκε από τον

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Μαραθώνα που επικράτησε με 2-0 του Πήγασου για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας με τους δύο μονομάχους να μην έχουν πάρα πολλές κλασσικές ευκαιρίες μπροστά από τα δύο καρέ.

Η ομάδα των Καλεσών άνοιξε το σκορ στο 9ο μόλις λεπτό, με ένα τρομερό σουτ του Ρουμπάκη Δ. από κοντά κάνοντας το 1-0 με ένα πανέμορφο τέρμα. Οι άνθρωποι του Πήγασου δεν αυτή την φάση φώναξαν έντονα διαμαρτυρόμενοι πως το γκολ των γηπεδούχων ξεκίνησε από πλάγιο που έπρεπε να δοθεί αλλαγή.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη στιγμή να φέρουν το ματς στα ίσια, όταν ο Αγγελής με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Νοδαράκη που από πολύ καλή θέση πλάσαρε λίγο άουτ, στην μεγαλύτερη στιγμή για την ομάδα της Εμπάρου.

Την νίκη για τον Μαραθώνα σφράγισε στο 59ο λεπτό ο Μάτσα με πλασέ από την μικρή περιοχή στο 59', όταν ο Σταματάκης έκανε προώθησε και πάσαρε άψογα στον Μάτσα και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσε το τελικό 2-0.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Σταματάκης, Μανιαδάκης, Λουμπάκης, Σαμαριτάκης, Μάτσα, Κουκσόφ (59' Ουζούνης), Μαυρομάτης (77' Ρογδάκης), Βιτσαξάκης (77' Βερτουδάκης), Δίπλας, Ρουμπάκης Δ. (87' Ρουμπάκης Β.)

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Κονιός Γ., Μπουμπάκης (84' Καμπουράκης), Κυριακάκης, Κωνσταντόπουλος, Νοδαράκης, Μαρκουλάκης (67' Κονιός Α.), Κανταρτζής, Οικονομάκης, Αγγελής (80' Δουκιαντζάκης)