Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019

Νίκη αφιερωμένη στον Δ. Λυδάκη ο Μαραθώνας

Δευτέρα, 01 Απριλίου 2019 16:59 Γράφτηκε από τον

Με γκολ των Βιτσαξάκη και Ρομπάκη ο Μαραθώνας κέρδισε το Ασήμι με 0-2 και πάει με την ψυχολογία στα ύψη στο ντέρμπι με τη Δαμάστα την επόμενη αγωνιστική.

Το συγκρότημα της ομάδας των Καλεσσών αφιέρωσε αυτή τη νίκη στον Δημήτρη Λυδάκη για την περιπέτεια της υγείας του. (Δείτε  εδώ )

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό όταν η μπάλα από την μπαλιά του Βιτσαξάκη βρέθηκε στα πόδια του Δασκαλάκη και κατέληξε στα δίχτυα. Πραγματικά μια άτυχη στιγμή για τον αμυντικό των γηπεδούχων. Ο Μαραθώνας δημιούργησε προϋποθέσεις και για άλλα τέρματα καθ 'όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους αλλά έχασε την τελική προσπάθεια.

Βέβαια και οι γηπεδούχοι είχαν την δυνατότητα να ισοφαρίσουν αλλά ο Χαλκιαδάκης δεν κατάφερε να νικήσει τον Κασσωτάκη στο μεταξύ τους τετ α τετ.

Στην επανάληψη το Ασήμι με τις αλλαγές του Γιάννη Νικολιδάκη κατάφερε και ισορρόπησε  το ματς, αλλά ο Μαραθώνας βρήκε την λύση από το σημείο του πέναλτι, στο οποίο υπήρξαν διαμαρτυρίες για το αν ήταν εντός της περιοχής ή όχι.

Ο Ρομπάκης ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το τελικό 0-2. Ο Μαραθώνας πλέον επικεντρώνεται στο σημαντικό παιχνίδι με τη Δαμαστά.

Οι συνθέσεις:

Ασήμι : Νταγκίνης, Μαζιτζής, Δασκαλάκης (46 'Παξιμαδάς), Χατζηπαυλίδης Αγ, Χατζηπαυλίδης Αλ, Σαριδάκης, Χατζάκης, Τζαφέρη, Γοραντωνάκης (46' Αρντίτ), Κρουσταλάκης (Χαλκιαδάκης Μ.), Χαλκιαδάκης Γ.

Μαραθώνας : Κασσωτάκης, Σταματάκης, Λουμπάκης, Ουζούνης, Ρογδάκης, Μάτσα, Δίπλας (75 'Πασσάς), Ντααντουτάκης, Βιτσαξάκης (78' Κοζάοος), Ρομπάκης (78 'Ξυλουράκης), Λυκούδης.