Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2020

Επιστροφή στις νίκες για το Λίντο, 1-4 τις Γούβες

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 17:59 Γράφτηκε από τον

Για την 3η αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, ο ΠΑΟ Γουβών υποδέχτηκε το Λίντο με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 1-4.

Η ομάδα του Μάριου Ζερβίδη, μπήκε συγκεντρωμένη στο γήπεδο της Χερσονήσου και κατάφερε από τα πρώτα λεπτά κιόλας να επιβληθεί του αντίπαλου της.

Μέχρι το 15ο λεπτό το Λίντο έφτασε να προηγείται με δύο τέρματα.

Συγκεκριμένα έπειτα από κλέψιμο και σουτ εκτός περιοχής ο Βουϊδάσκης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του νικώντας τον Ροδιτάκη.

Λίγα λεπτά αργότερα και μετά από ωραία συνεργασία ο Παπαδάκης Ν. βρέθηκε σε θέση βολής και δεν έκανε λάθος για το 0-2 στο 15.

Ο ΠΑΟ Γουβών προσπάθησε κυρίως από στημένες φάσεις να απειλήσει τον Καργάκη χωρίς αποτέλεσμα όμως.

Η φάση κλειδί του αγώνα ήρθε στο 47' όπου μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Παπαδάκης Ν. ο Μοχιανάκης έκανε το 3-0, δίνοντας σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

Ο ΠΑΟ Γουβών στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφερε να μειώσει στο σκορ με γκολ του Τσάλου, ωστόσο το τέλος ανήκε στους νικητές, με τον Μαμουλάκη να βάζει και το δικό του όνομα στον πίνακα των σκόρερ για το τελικό 1-4.

ΠΑΟ Γουβών: Ροδιτακης, Χρήστου, Ρίζος,  Ζαμπετακης, Μετζακης, Τσαλος, Ταμιωλακης, Λοβελ, Ζερο, Γκικολαι, Νεραντζάκης, Δημήτρης

Λίντο: Καργάκης, Δροσάτος, Γκριτζάκης, Τσαγκαράκης, Κυριακάκης, Χνάρης, Βουϊδάσκης, Τσικνάκης, Βαρβεράκης, Παπαδάκης, Μοχιανάκης