Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019

Νίκη για το Λίντο με γκολ-ποίημα του Ζηδιανάκη, 1-0 το Ασήμι!

Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2019 18:32 Γράφτηκε από τον

Σε ένα πάρα πολύ ανοικτό και πανέμορφο παιχνίδι, το Λίντο κέρδισε με 1-0 το Ασήμι για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι δύο ομάδες, έπαιξαν όμορφη μπάλα με ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήταν ένα γκολ-ποίημα! Στο 10ο λεπτό ο Ζηδιανάκης έδωσε πάσα στον Διακάκη αυτός στον Κομνηνό και ο τελευταίος εκ νέου πάσαρε στον Ζηδιανάκη που ένα φοβερό τελείωμα στο γάμα έγραψε το 1-0!

Στην συνέχεια αμφότεροι οι μονομάχοι είχαν ευκαιρίες.

Για το μαχητικό Ασήμι στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι ο Αρντίτ και μια πολύ καλή ευκαιρία ο Κρουσταλλάκης με τετ-α-τετ. Για το σύνολο του Δ. Φραγκιαδάκη στο πρώτο μέρος απόλυσε ο Διακάκης με σουτ και ο Μηλιαράκης με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Νικολιδάκη είχαν δεύτερο δοκάρι και πάλι με τον Αρντίτ με κεφαλιά, ενώ στην φάση του αγώνα στις καθυστερήσεις, ο Σαριδάκης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον Χατζηνικολάου σε φανταστική απόκρουση. Πριν από αυτό καλή στιγμή είχε ο Χαλκιαδάκης με το τετ-α-τετ του ικανού άσσου από καλή θέση να φεύγει άουτ.

Πολύ καλές στιγμές είχε και το Λίντο στην επανάληψη με τον δραστήριο Ζηδιανάκη.

ΛΙΝΤΟ: Χατζηνικολάου, Μαρκατάτος, Διακάκης, Παχάκης, Γιακουμάκης, Μηλιαράκης, Κομνηνός, Νικολάου (80' Τσικνάκης), Νικηφόρος (67' Χριστοφής), Ζηδιανάκης (85' Μανιάς), Λιανέρης (85' Καρδουλάκης)

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Σφακιανάκης, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Χαλκιαδάκης, Χατζηπαυλίδης Άγγ., Κρουσταλλάκης (68' Χατζηπαυλίδης Ιορ.), Χατζάκης, Αρντίτ, Μαραγκάκης (78' Μαρκάκης), Γοραντωνάκης