Παρασκευή, 04 Δεκεμβρίου 2020

«Ιστορικό» διπλό για τους Κουνάβους, 2-3 τον Δωριέα

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 15:04 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα των Κουνάβων Η ομάδα των Κουνάβων

Πολύ σπουδαία νίκη πέτυχαν οι Κουνάβοι καθώς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ επικράτησαν με 2-3 του Δωριέα σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Αυτό το διπλό μπορεί να χαρακτηριστεί και ως ιστορικό καθώς είναι και η πρώτη νίκη των Κουνάβων στην Α2 κατηγορία!

Οι Κουνάβοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι και μόλις στο 10ο λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Τσαρσιταλίδη από κοντά να σκοράρει και να γράφει το 0-1.
Η ομάδα του Καστελλίου άμεσα έβγαλε αντίδραση και στο 15ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 με το σουτ του Χίντρι.

Και σαν μην έφτανε αυτό ο Δωριέας συνέχισε με το πόδι στο γκάζι και έκανε την ολική ανατροπή όταν ατο 39ο λεπτό και πάλι ο Χίντρι αυτή την φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-1.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και με δυο γκολ πήραν μια σπουδαία νίκη.

Στο 67’ από φάουλ του Κυριακάκη ο Τσαρσιταλίδης σούταρε με την μπάλα να μην καταλήγει γκολ και στην επαναφορά από κοντά ο Μανουσάκης χρίστηκε σκορ και ισοφάρισε σε 2-2.

Το τρίποντο στου Κουνάβους και την νίκη χάρισε με ένα εκπληκτικό γκολ ο Λικάι στο 76ο λεπτό ο οποίος έπιασε ένα γεμάτο σουτ και σκόραρε για να διαμορφώσει το τελικό 2-3.
Από ένα δοκάρι για κάθε ομάδες, με τον Δωριέα να έχει δοκάρι με τον Χίντρι και τους Κουνάβους με τον Πρεντούλη.

ΔΩΡΙΕΑΣ: Ξυρουδάκης, Χριστοδουλάκης, Νικολακάκης, Βογιαντζάκης, Μαζιτζής, Τζιμπιμπάκης (67’ Τσιάμης), Χίντρι, Μαρκάκης, Μούκα (63’ Γκιούζι), Ζωγραφάκης, Καραγιάννης (67’ Παπαδαντωνάκης)

ΚΟΥΝΑΒΟΙ: Σημαιάκης, Χανιωτάκης (56’ Λικάι), Τσαγκαράκης, Γκιαουράκης, Δοξαστάκης, Κυριακάκης, Χρονάκης (63’ Στιέφνι), Μανουσάκης, Τσαρσιταλίδης (87’ Πολύδωρας), Συμιανάκης, Πρεντούλης (87’ Βαΐραχταράκης)