Σάββατο, 23 Ιανουαρίου 2021

«Απέδρασε» από τον Μοχό... με 1-3 ο Κεραυνός

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 17:47 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα του Κεραυνού Η ομάδα του Κεραυνού

Ένα πολύ σπουδαίο διπλό πέτυχε ο Κεραυνός καθώς επικράτησε επί του Μοχού εκτός έδρας με σκορ 1-3 για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ!

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό με όμορφο ρυθμό… και φάσεις εκατέρωθεν με τα τέρματα τέρματα να μοιάζουν λίγα μπροστά στις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν.

Οι γηπεδούχοι «φωνάζουν» για την διαιτησία καθώς διαμαρτύρονται έντονα για την μη υπόδειξη δύο πέναλτι, από έμενα σε κάθε ημίχρονο υπέρ της ομάδας τους.

Το σκορ για την ομάδα του Ατσαλένιου ανοίχθηκε στο 23ο λεπτό με αυτογκόλ όταν μετά πλασέ του Γιακουμάκη η μπάλα βρήκε σε αμυντικό του Μοχού και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

Ο Μοχός αντέδρασε άμεσα και στο 25ο λεπτό ισοφάρισε με το πλασέ του Σούρσου από κοντινή απόσταση για να κάνει το 1-1.

Ο Κεραυνός ανέκτησε ξανά το προβάδισμα και στο 35’ μετά από όμορφη οργανωμένη επίθεση ο Γιακουμάκης έκανε την πάσα πάρε-βάλε στον Ξυλούρη που από κοντά έγραψε το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό ο Σαπροβαλάκης. Μετά από ατομική ενέργεια του Ζούζουλα από τα αριστερά έκοψε την μπάλα και ο Σαπροβαλάκης διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Δοκάρι είχε ο Μοχός με απευθείας κόρνερ του Νταουσιάνη, ενώ από εκεί και πέρα ευκαιρίες είχαν οι Ποντίκαλης, Κεφαλούκος, Πατεράκης. Αντίθετα ο Κεραυνός έχασε και αυτός πολλές ευκαιρίες με τους Ξυλούρη, Ζούζουλα, Μπέη, Σαπροβαλάκη και Γιακουμάκη.

ΜΟΧΟΣ: Αρβανίτης, Διαμαντάκης Γ., Παπαδομιχελάκης (70’ Μακρυμανωλάκης), Διαμαντάκης Σ., Σούρσος, Τζωρακοελευθεράκης, Κριτσωτάκης, Πατεράκης Κ. (85’ Ρουσσοχατζάκης), Νταουσιάνης, Κεφαλούκος, Ποντίκαλης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Αμπατζής, Μαυρογιαννάκης, Παπαδάκης, Χαλκιαδάκης, Ένο, Ανδρουλάκης, Τσιμηνικάκης (65’ Αμανάκης), Μπέης (55’ Ζούζουλας), Σαπροβαλάκης (85’ Κυτσύκου), Γιακουμάκης, Ξυλούρης (85’ Εργαζάκης)