Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου 2020

Με πρωταγωνιστή τον Γριβάκη η νίκη για τον Γιούχτα 2010!

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 13:30 Γράφτηκε από τον

Δύο γκολ και ένα δοκάρι για τον πρωταγωνιστή της αναμέτρησης

Το δύο στα δύο έκανε στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ ο Γιούχτας 2010 με πρωταγωνιστή τον Μάνο Γριβάκη, ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του, ενώ είχε και ένα δοκάρι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ από τα… αποδυτήρια για τους γηπεδούχου με τον Λουλάκη να κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 του Γιούχτα 2010.

Στην συνέχεια οι Νέοι Ηροδότου πίεσαν για την ισοφάριση και την «άγγιξαν» με τον Βασιλάκη να έχει δοκάρι με κεφαλιά στο 10’.

Μετά το 20’ ο Γιούχτας άρχισε να ανεβαίνει εκ νέου και έφτασε στο δεύτερο τέρμα στο 35’ μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια με την μπάλα να καταλήγει στον Γριβάκη, ο οποίος μπήκε από δεξιά, έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Αρχανών είχε και δοκάρι με τον Ευθυμιάδη ισοφαρίζοντας σε αυτή την κατηγορία τους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο δυνατά και έφτασαν σε τρίτο τέρμα στο 56’ και πάλι με τον Γριβάκη!

Μετά από εκ νέου όμορφη ομαδική προσπάθεια η μπάλα έφτασε στον ποδοσφαιριστή του Γιούχτα 2010, ο οποίος με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού αυτή βρήκε πρώτα στο δοκάρι.

Στην συνέχεια οι Νέοι Ηροδότου πήραν την κατοχή της μπάλας με τον Γιούχτα 2010 να οπισθοχωρεί και να διαχειρίζεται το υπέρ του σκορ με αποτέλεσμα να μην αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος και έτσι το τελικό σκορ να είναι το 3-0.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι στην επανάληψη με τον Γριβάκη.

Γιούχτας 2010: Σακαβέλης, Καλομοιράκης (72’ Ξενάκης), Φραγκουλάκης, Αντωνάκης, Κωνσταντάκης, Κανταρτζής, Αγγελής, Γριβάκης, Λουλάκης, Ευθυμιάδης, Γιαλύτης

Νέοι Ηροδότου: Μήτρου, Κερκέζος, Μουντράκης, Βασιλάκης (46’ Καρπούζης), Κλάδος, Τσιντάρης (62’ Μπλεδάκης), Σωμαράκης, Γιαπεντζάκης (62’ Τουμπάκης), Κατσαρής, Βλαχάβας (46’ Γαρεφαλάκης), Μυρτέλι (77’ Καλαμιώτης)