Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019

Πέρασε από το Ατσαλένιο η Φαιστός, 0-1 τον Κεραυνό!

Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2019 17:59 Γράφτηκε από τον

Σημαντικό διπλό πέτυχε η Φαιστός/ Πυργιώτισσα στο Ατσαλένιο εκεί που επικράτησε με 0-1 του Κεραυνού για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο αφού οι παίκτες του Χρήστου Ορφανουδάκη για 65' λεπτά είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα.

Το γκολ που έκρινε την έκβαση της αναμέτρησης ήρθε στο 68ο λεπτό, όταν από βαθιά μπαλιά ο Ντισπυράκης έκανε το σουτ με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και τον Μαυρογιαννάκη στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας την νίκη στους μεσσαρίτες κάνοντας το τελικό 0-1.

Ένα δοκάρι για τον Κεραυνό με τον Τσιχλάκη, δύο για την Φαιστό με τους Ντισπυράκη και Παπαδάκη Ν.

Οι κόκκινοι μπήκαν πολύ δυνατά και στα πρώτα 20΄ λεπτά είχαν κλασσικές ευκαιρίες και έχοντας την κατοχή της μπάλας, ενώ να σημειώσουμε πως η Φαιστός βρέθηκε σε καλύτερη μέρα από τον Κεραυνό, ο οποίος από την μεριά του πίεσε στο τελευταίο 20΄λεπτο έχοντας καλές στιγμές χωρίς αντίκρυσμα αφού το 0-1 δεν άλλαξε μέχρι και το φινάλε!

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης (45' Σαπροβαλάκης), Σωμαράκης, Παπαδάκης, Εργαζάκης, Ένο (75' Παπαγγελής), Σταυρακάκης, Τσιμηνικάκης, Ξυλούρης (65' Τσουγκράνης), Λίλος, Τσιχλάκης (80' Ανεζίνης)

ΦΑΙΣΤΟΣ: Γρηγοράκης Ατ., Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Γ.Μ., Χατζηδάκης, Μακρυδάκης (70' Παπαδάκης 'Αντ. - 80' λτ. Τάρε), Τσιμπραγάκης, Γκερεδάκης, Νικολιδάκης, Ντισπυράκης, Μαυρογιαννάκης (80' Στρατάκης), Γρηγοράκης Γ. (45' λτ. Κιόσια)