Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019

«Πρώτη» εντός έδρας νίκη για τον ΕΓΟΗ!

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 18:03 Γράφτηκε από τον

"Έσπασε" την εντός έδρας κατάρα ο ΕΓΟΗ αφού επικράτησε με 3-1 του Αθλόπολις για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Στο 3ο λεπτό μόλις ο Κάσα με πλασέ από τα πλάγια έγραψε το 1-0.

Δεύτερο τέρμα για την ομάδα της Βαγιάς, με τον Μπεζάνη που σούταρε μέσα από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0, 36ο λεπτό.

Το Αθλόπολις μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη και με το όμορφο απ' ευθείας φάουλ του Κόκκινου μείωσε στο 62' σε 2-1.

Την νίκη στον ΕΓΟΗ κλείδωσε με όμορφο κρεμαστό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Ζέκιο στο 72ο λεπτό που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ακυρωθέν γκολ για τους φιλοξενούμενους είχε λίγο αργότερα ο Κόκκινος. Δοκάρι για την ομάδα του Ν. Τσερεβελάκη είχε ο Μιχελουδάκης ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δύο τετ-α-τετ όπως και ο Κόκκινος είχε ένα.

Πολύ σπουδαία νίκη για τον ΕΓΟΗ με αυτό το τρίποντο να δίνει άλλη ψυχολογία πλέον στους πράσινους!

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Γουλάς (59' Ζέκιο), Κάσα, Παναούσης, Λυριτζής, Ντινελάρη, Μπεζάνι (68' Λειβαδίτης), Ζερβάκης, Κέσκος, Γιακουμάκης, Σαλιάι

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Τσενάι (71' Τζούλι), Κοκολογιαννάκης, Χεράκης, Σερλιδάκης, Μιχελακάκης, Βόντας (65' Κυπραίος), Μιχέλη, Κόκκινος, Μιχελουδάκης, Τσαμπουράκης (54' Λεμονιάς)