Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019

Επιστροφή στην Α2 με νίκη για τον Δωριέα, 1-0 το Αθλόπολις

Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019 20:10 Γράφτηκε από τον

Μετά από ένα χρόνο απουσίας από την Α2 ΕΠΣΗ ο Δωριέας επέστρεψε και μάλιστα στην πρεμιέρα κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη κόντρα στο Αθλόπολις.

Η ομάδα του Καστελίου πήρε τη σημαντική νίκη που της δίνει μεγάλη ώθηση για τη συνέχεια.

Ο Δωριέας μπήκε φουριόζος στο παιχνίδι και μόλις στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ με την ωραία προσπάθεια του Λουλάκη και το δεξί του σουτ.

Από κει και πέρα το Αθλόπολις προσπάθησε και σε αρκετές περιπτώσεις θα μπορούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης εαν οι παίκτες του ήταν πιο εύστοχοι.

Στην επανάληψη παρέμεινε αυτή η ρευστή ισορροπία με το ματς να παραμένει πάνω σε ένα τεντωμένο σχοινί. Τελικά και παρά τη μεγάλη προσπάθεια των φιλοξενούμενων το σκορ δεν έμελλε να αλλάξει με το 1-0 να παραμένει ως τη λήξη.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Δημοσθένους που πέρασε ως αλλαγή, αποβλήθηκε από το παιχνίδι στις καθυστερήσεις αφο[ύ πήρε δύο κίτρινες κάρτες σε δύο λεπτά.

Το τρίποντο ανεβάζει βαθμολογικα΄και ψυχολογικά την ομάδα του Καστελίου, ενώ το Αθλόπολις παρά την ήττα απέδειξε πως αποτελεί μια ανταγωνιστική και δυνατή ομάδα που σίγουρα θα βελτιωθεί.

Επόμενο παιχνίδι για τον Δωριέα στην έδρα του Πήγασου, την ίδια ώρα που το Αθλόπολις θα υποδεχτεί τον Ρούβα.

Δωριέας: Νάσιος, Μούκα (91' Βογιαντζάκης), Κακουλαντωνάκης Σ., Κακουλαντωνάκης Κ., Συμιανάκης (69' Δημοσθένους), Ζωγραφάκης, Γκιούζι, Χίντρι, Λουλάκης, Μπουμπουλάκης (28' Τζιμπιμπάκης), Βιλανάκης

Αθλόπολις: Χερσονιωτάκης, Τσενάι (54' Τσαμπουράκης) Μεχίλη, Χεράκης, Μιχελακάκης, Καπελώνης, Τζούλι, Μπιτάδος (82' Κοκολογιαννάκης) Μιχελουδάκη (72' Ζέκιο), Κόκκινος, Καστρινός (61' Λεμονιάς)

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!