Κυριακή, 29 Μαρτίου 2020

Σπουδαίο διπλό για τον Δία, 1-3 το Λίντο

Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 17:45 Γράφτηκε από τον
Δίας Δίας

Ο Δίας πήρε σημαντικό διπλό με 1-3 στην έδρα του Λίντο και παρέμεινε στην 4η θέση της Α2 ΕΠΣΗ.

Για την 21η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ το Λίντο υποδέχτηκε τον Δία. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ουσία και πήραν ένα σημαντικό διπλό στη μάχη που κάνουν στην Α2 τοπική κατηγορία.

Το σκορ άνοιξε στο 39ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιριντάνη. Μέχρι εκείνο το σημείο γίνονταν ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι με τον Δία να έχει μία ελαφρά υπεροχή.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αγίου Σύλλα διπλασίασε το προβάδισμα της με τον Τουλάκη στο 70ο λεπτό και έβαλε στέρεες βάσεις για τη νίκη.

Το Λίντο προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει με το πέναλτι του Διακάκη. Στην εσχάτη των ποινών υπέπεσε ο Κυπαράκης ο οποίος μάλιστα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στη συγκεκριμένη φάση.

Ο Δίας κλείδωσε τη νίκη με το άψογο δεξί πλασέ του Κιαγιαδάκη στο 84' που διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Με αυτό το τρίποντο ο Δίας έφτασε στους 37 βαθμούς και την 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Λίντο που έμεινε για πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη έμεινε στους 23 πόντους.

Λίντο (Μ. Ζερβίδης): Καργάκης, Δροσάτος, Διακάκης, Χριστοφής, Τζαγκαράκης, Μηλιαράκης (82'' Χνάρης), Κομνηνός (82' Βαρβεράκης), Βουιδάσκης, Παπαδάκης, Μανιάς (58' Ζηδιανάκης), Λιανέρης (73' Πεδιαδιτάκης)

Δίας (Κ. Τσαγκαράκης): Μπανασάκης, Κάββαλος Ν., Καπιζιώνης, Αλεξόπουλος (70' Βιτσαράς), Γουργουλάς, Ανυφαντάκης (46' Κυπαράκης), Μαγάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Κιαγιαδάκης (90' Κάββαλος Σ.), Τσιριντάνης, Ανετάκης (70' Τουλάκης)