Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Δία, 1-0 την μαχητική Αγία Βαρβάρα

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 18:54 Γράφτηκε από τον

Ο εξαιρετικός Δίας συνεχίζει με σπασμένα φρένα και επικράτησε με 1-0 της Αγίας Βαρβάρας στο γήπεδο Πανεπιστημίου, για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Σπανάκη πέτυχαν το απόλυτο με έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια με τους φιλοξενούμενους να παρουσιάζονται αξιόμαχοι και ανταγωνιστικοί.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Κεγιαδάκης στο 55ο λεπτό μετά από σέντρα του Σάλιακα για να γράψει το τελικό 1-0 με άψογο τελείωμα.

Από ένα δοκάρι για κάθε ομάδα, με τον Δία να έχει στο πρώτο ημίχρονο, όταν από κόρνερ του Κυπαράκη ο Γούργουλας βρήκε το δοκάρι, ενώ για την Αγία Βαρβάρα δοκάρι είχε στην επανάληψη ο Πρίφτης με φάουλ.

Οι πράσινοι είχαν ευκαιρίες με τους Πρίφτη, Χασουράκη και Γαρεφαλάκη στο πρώτο μέρος, αλλά και στην επανάληψη με τους Πρίφτη, Νινιράκη Μ. και Γκιώνη.

Η λήξη του αγώνα βρήκε στον Δία να συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς!

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Κυπαράκης (85' λτ. Καμπάνης), Σάλιακας, Παγωνάκης Γ., Γούργουλας, Κεφαλάς (46' Ανετάκης), Μαγάκης (80' Φραγκιαδάκης), Καπιζιώνης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Παγωνάκης Λ.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Πετράκης, Νινιράκης Γ. (66' Βλασιάδης), Γαρεφαλάκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Κουρέλης (66' Νινιράκης Μ.), Γκιώνης, Κοζορώνης (90' Ψαράκης), Χασουράκης , Πρίφτης