Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Πέρασε και από την Βαγιά (1-2) ο μόνος πρώτος Δίας!

Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 19:04 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Δίας και μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής οδηγέι την κούρσα στην Α2 ΕΠΣΗ.

Για την 5η στροφή του πρωταθλήματος το συγκρότημα του Γιώργου Σπανάκη επικράτησε με 1-2 του ΕΓΟΗ και έφτασε τους 15 βαθμούς.

Το παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα ποιοτικό με τις ευκαιρίες να μην είναι πολλές.

Στο 20ο λεπτό ο Παγωνάκης Λευτέρης με όμορφο σουτ μετά από γύρισμα του αδερφού του Γιώργου Παγωνάκη, βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα και έγραψε το 0-1 για τον Δία.

Η ιστορική ομάδα της Βαγιάς αντέδρασε άμεσα και στο 31ο λεπτό με το σουτ του Παναούση έκανε το 1-1 σκορ ημιχρόνου.

Ο πρωτοπόρος Δίας βρήκε εκ νέου τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν στο 67ο λεπτό ο Τσιριντάνης έγραψε το 1-2 με δυνατό σουτ.

Στα επόμενα λεπτά ο ΕΓΟΗ προσπάθησε να ισοφαρίσει με κύριο εκφραστή των επιθέσεων του τον Παναούση, δίχως αποτέλεσμα και έτσι το 1-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Κάσα, Περισυνάκης, Λειβαδίτης, Λαγογιάννης, Μπεζάνι (19' Σαλιάι), Μουρατάι (76' Λυριτζής), Ζερβάκης, Παναούσης, Βαρδονικολάκης (65' Αουγκλέν), Αθουσάκης (85' Φλόριαν)

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Κάββαλος Στ. (56' Ανετάκης), Σάλιακας, Παγωνάκης Γ., Παγωνάκης Λευτ., Γούργουλας, Μαγάκης (61' Κεφαλάς), Καπιζιώνης (90' Καμπανής), Κεγιαδάκης,Τσιριντάνης, Κυπαράκης