Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Καθάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Ασίτες!

Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 18:23 Γράφτηκε από τον

Μια ακόμη επικράτηση για τις Ασίτες που επικράτησαν με 3-0 του Αθλόπολις για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Όλα τα τέρματα των "λιονταριών" ήρθαν στην επανάληψη. Να σημείωσουμε πως το Αθλόπολις στο 55ο λεπτό σκόραρε αλλά το τέρμα σημειώηθηκε οφσάιντ και ακυρώθηκε.

Στο 60ο λεπτό ο Πιπεράκης που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Είκοσι λεπτά αργότερα ο Κώστας Ρουμπάκης από θέση τετ-α-τετ νίκησε τον τερματοφύλακα του Αθλόπολις γράφοντας το 2-0 στο 80ο λεπτό.

Το τελικό 3-0 για τις Ασίτες διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις, ο Αναστασάκης.

Να αναφέρουμε πως από το 62ο λεπτό το Αθλόπολις αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μιχελακάκη.

ΑΣΙΤΕΣ: Γκόγκος, Μηναδάκης, Σταυράκης, Μανουσάκης, Αναστασάκης, Μανιαδάκης ( 85' Λιανδράκης), Σταματάκης, Ρουμπάκης Κυρ. (50' Πιπεράκης), Ρουμπάκης Κ. (88' Νικάκης), Περογαμβράκης (65' Ιατράκης Γ.), Ιατράκης Μ.

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Τζούλι, Κοκολογιαννάκης (65' Βόντας), Καπελώνης, Σερλιδάκης, Μιχελακάκης, Σείχ, Μιχελουδάκης (50' λτ. Μεχίλη), Ζέκιο (58' λτ. Τσαμπουράκης), Λενακάκης (70' Καστρινός), Κόκκινος