Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου 2019

Ζ. Αναστασάκης: «Το βαρύ σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς»

Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019 13:10 Γράφτηκε από τον

Βαριά ήττα με σκορ 5-1 γνώρισαν οι Ασίτες από τη Χερσόνησο με τον προπονητή, Ζαχαρία Αναστασάκη να τονίζει στο Prismasport.gr ότι το ευρύ σκορ είναι μαγική εικόνα και δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

Ο νεαρός τεχνικός ωστόσο χαρακτήρισε δίκαιη την επικράτηση των ερυθρόλευκων.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ζαχαρίας Αναστασάκη:

«Αγωνιστήκαμε απέναντι στην καλύτερη ομάδα της κατηγορίας μας.Το παιχνίδι για μας δεν ξεκίνησε καλά καθώς δεχθήκαμε γκολ μόλις στο πρώτο λεπτό όμως παρόλα αυτά καταφέραμε και ισορροπήσαμε το παιχνίδι γρήγορα,ισοφαρίσαμε και χάσαμε ευκαιρίες να ανατρέψουμε το παιχνίδι πηγαίνοντας με υπέρ το σκορ στο ημίχρονο κάτι το οποίο θα ήταν πολύ σημαντικό για μας. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε πάλι ένα γρήγορο γκολ το οποίο αυτή τη φορά δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε κυρίως και λόγω της απειρίας της δικιάς μας απέναντι σε ένα πολύ έμπειρο αντίπαλο αλλά και των αναγκαστικών αλλαγών που έγιναν. Δυστυχώς χάσαμε με ένα βαρύ σκορ που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού παρόλο που θεωρώ πως η νίκη της Χερσονήσου είναι δίκαιη. Καλή συνέχεια στην ομάδα της Χερσονήσου».

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!