Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2020

Πρώτη νίκη για τον Ραύκο, 3-0 τη Φαιστό

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 18:59 Γράφτηκε από τον
Ραύκος Ραύκος

Την πρώτη του νίκη στο φετινό της Α2 ΕΠΣΗ πανηγύρισε ο Ραύκος που επικράτησε με 3-0 της Φαιστού.

Η ομάδα του Αγίου Μύρωνα πήρε το πρώτο τρίποντο της σεζόν, κάνοντας μία πειστική εμφάνιση απέναντι στην ομάδα των Βόρρων. Ο Ραύκος μπήκε πολύ δυνατά εξ αρχής και άνοιξε το σκορ το 22ο λεπτό με προσπάθεια του Μιχελουδάκη.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί και διπλασίασαν το προβάδισμα τους στο 35ο λεπτό με ωραίο γκολ του Γωνιανάκη που έκανε την ατομική προσπάθεια και σούταρε δυνατά στη γωνία.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν χάνοντας ορισμένες ευκαιρίες. Ο Ραύκος κέρδισε πέναλτι στο 69’ το οποίο όμως ο Γωνιανάκης έστειλε τη μπάλα άουτ. Ίδια κατάληξη είχε το πέναλτι του πήρε η Φαιστός, στο οποίο αστόχησε ο Φραγκιαδάκης.

Αφού δεν έγινε το 2-1, γράφτηκε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μιχελουδάκη στο 86ο λεπτό που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ, δίνοντας στον Ραύκο το πρώτο τρίποντο στη χρονιά.

Ραύκος (Μ. Λυκούδης): Βασιλάκης, Λαμπράκης, Καπελώνης, Χεράκης, Καραξής, Κουτσός, Σερλιδάκης, Συνάνης, Γωνιανάκης, Λεστάκης, Μιχελουδάκης

Φαιστός (Χ. Ορφανουδάκης): Γρηγοράκης, Τάρε, Χατζηδάκης Β., Σταυρουλάκης(45 Παπαδάκης Ν.), Καρταλιανάκης (45΄ Χατζηδάκης Α.), Παπαδάκης Α., Νικολιδάκης(45΄ Παπαδάκης Γ.), Χριστοδουλάκης, Μαυρογιαννάκης (72΄ Ανδρουλάκης), Φραγκιαδάκης, Τζωρτζακάκης( 65΄ Ντισπυράκης)